Přitom Vary vstoupily do utkání s Kladeňáky velmi dobře, když urvaly první set. „Skutečně jsme začali velmi dobře,“ souhlasil s úspěšným vstupem do duelu brazilský blokař ve službách Karlovarska Éder Levi Kock.

Pak už začali úřadovat v hale míčových sportů volejbalisté Orlů, kteří dokázali duel otočit ve svůj prospěch. „Bohužel jsme měli problém udržet vysokou úroveň naší hry,“ přiblížil Éder rozdíly mezi týmy, které duel rozhodly. „Soupeř toto využil a udělal z toho vítězný zápas,“ bědoval třicetiletý volejbalista nad ztraceným duelem.

Karlovarsko si připsalo první prohru v hale míčových sportů, kdy nestačilo na Kladno.
Takto hrát prostě nemůžeme, zlobil se po domácí porážce s Kladnem Pfeffer

Na žádný smutek však Karlovarsko nemá čas. Již ve středu 11. listopadu přivítá od 18.00 hodin v hale míčových sportů libereckou Duklu, kterou dopraví do lázeňského města exkarlovarský Lukáš Ticháček. „Po Kladně jsme si vyříkali, co jsme udělali dobře a co špatně a zapracovali na tom, “ prozradil Éder.

Jenže Vary se musí mít před druhou domácí bitvou v řadě na pozoru. Severočechům se totiž v novém ročníku daří, což potvrzuje i postavení v tabulce, ve které zaujímají čtvrtou příčku s bilancí tří výher a jedné prohry.

Za podzimní sezonou udělali děsivou tečku hráči a fanoušci v Božičanech.
Peklo na fotbale v Božičanech: Rozhodčí schytal hlavičku, sprosté byly i děti

„Víme, že další zápasy budou těžké a máme málo času na přípravu i přesto se budeme snažit fanouškům předvést co nejlepší výkon,“ slibuje za kabinu Karlovarska brazilský čahoun. „Uděláme vše pro to, abychom zvítězili,“ upozorňoval Éder, že se spoluhráči budou o cenné vítězství rvát.

V sobotu 11. listopadu pak hráči z městě minerálních pramenů zakončí domácí trojblok bitvou s Českými Budějovicemi, která bude zahájena v hale míčových sportů v 18.00 hodin.