Hned dvě premiéry si mohla do kroniky zapsat trenérka atletické přípravky karlovarského sportovního klubu Triatlet Lucie Dvořáková. O uplynulém víkendu se Triatlet vůbec poprvé prezentoval na halovém mistrovství republiky žactva a v rámci této klubové premiéry si svou osobní premiéru užila 15letá Lucie Prokopová.


„Byl to její vůbec první start na mistrovství republiky a celkově teprve čtvrtý závod na halovém oválu v její krátké atletické kariéře. K nám do oddílu přišla loni v září, takže v atletice je pořád ještě úplný nováček, předtím dělala osm let krasobruslení. Ale je to talent a dříč a dokáže se prosadit,“ předložila vizitku své svěřenkyně Lucie Dvořáková.

Že je Lucka talent, prokázala i v Jablonci, kde se zimní žákovský šampionát konal. „Přihlášena byla do závodů na 60 a 300 metrů a celé to vzala velice zodpovědně. Poprvé běžela v sobotu ve dvě po poledni ve druhém rozběhu na šedesátce, který byl velice nepříjemný kvůli třikrát opakovanému startu. Nervozita byla obrovská, ale Lucka to zvládla a doběhla třetí v novém osobním rekordu 8.28, což znamenalo přímý postup do meziběhu. Ten startoval ve čtyři odpoledne a vynesl další vylepšení osobního rekordu na 8.22 vteřin a v celkovém pořadí šampionátu deváté místo těsně před branami finálové osmičky,“ přiblížila první úspěch své svěřenkyně karlovarská trenérka.

Druhý na sebe nenechal dlouho čekat, ještě v sobotu večer se Prokopová postavila na start druhého rozběhu na 300 metrů a opět si vedla velice zdatně. „Protože ještě nemá moc zkušeností, měla za úkol pořádně to rozbalit podle hesla kdo se bojí, nesmí do lesa. Prvních 150 m běžela nejvyšším tempem, pak ale začala trošku tuhnout a bylo z toho druhé místo a nový osobní rekord 43,99, který znamenal postup do nedělního finále,“ neskrývala nadšení Dvořáková.

Ani ve finále neudělala Lucka Prokopová svému oddílu ostudu, na závod se pečlivě připravovala s chebskou Sárou Januškovou a na trati pak podala bojovný výkon, který ji vynesl na sedmé místo v republice.