Hned na začátku týdne v pondělí se jel v rakouském St. Johannu Mezinárodní pohár v závodě do vrchu, kde na 12,5 km jezdci nastoupali přes 400 výškových metrů a kopec byl místy prudký přes 20 %. Radek se tam umístil na velmi dobrém šestém místě, se ztrátou 25 vteřin na vítězného Itala Filippa Santella.

Nejdůležitějším byl úterní silniční závod rovněž v St. Johannu. „Jednalo se o jediný závod Světového poháru 2010, a bojovalo se tedy o mistrovský dres vítěze Světového poháru,“ vysvětlil důležitost podniku Krummer, který se opět, jako jediný z českých cyklistů, dokázal prosadit.

Závod se jel od počátku vysokým tempem, se spoustou pokusů o únik, několikrát se o únik pokusil i karlovarský cyklista, ale vždy neúspěšně. Až šest kilometrů před cílem, kdy byla poodjetá dvojice závodníků, vyprovokoval Radek únik, z něhož se utvořila silná skupina jezdců, která si na hlavní pole vypracovala několikavteřinový náskok.

„Neustále jsem se bál, aby nás peloton nedojel, ale naštěstí se nám dařilo ve skupině spolupracovat a náskok udržet až do cíle,“ přiblížil rozhodující moment závodu karlovarský cyklista, kterému se podařilo vybojovat ve Světovém poháru cenné osmé místo.

Výsledky Světového poháru (112 km): 1. Alessandro D´Andrea (Itálie), 2. Daniel Bichlmann (SRN) oba 2:36:32 (průměr 42,93 km/hod.), 3. Mattia Convento (Itálie) – 8. Radek Krummer (ztráta skupinky +32 vt., ztráta pelotonu +43 vt.).

Třetí závod v jediném týdnu byl doma v Česku, v Terezíně. Jelo se tam silniční bodovací kritérium na okruhu 1100 metrů na 50 minut plus jedno kolo a i v tomto závodě se dařilo. „Každé třetí kolo bylo bodovací amněse v každém z nich podařilo urvat nějaký bod, sbíral jsem i pomocné bodíky za průjezdy v nebodovaných kolech. Nakonec se mi podařilo zvítězit i v závěrečném dvojnásobně bodovaném sprintu a v součtu to dalo celkové vítězství v závodě před 2. Kořínkem a 3. Šináglem,“ pochlubil se po návratu z Terezína Radek Krummer.