Z toho se na poslední chvíli odhlásili někteří závodníci, ovšem i tak bude hala plná hvězd tohoto sportu. Přijedou borci z Itálie či africké Botswany.

„Tato akce se koná v České republice pouze v Karlových Varech a v Liberci. Máme potvrzeno, že se závodů zúčastní například Alastair Sayer z Botswany, který získal na nedávných X – Games bronzovou medaili, což je ohromný úspěch, protože tyto závody jsou velice prestižní. Naopak nepřijede Petr Pilát a Petr Kuchař,“ řekl Martin Koreň, špičkový český závodník a spoluorganizátor akce. Ten také prozradil další závodníky. „Návštěvníci se mohou těšit také na Libora Podmola, Ondřeje Zárubu, Aleše Liemanna či Jadera Tonilelliho z Itálie,“ dodal.

Soutěžit se bude ve třech disciplínách. „Akce bude rozdělena do tří kategorií a to, Best Whip, Best Style a FMX Run. V první části budou mít jezdci 90 vteřin pro svou nejlepší jízdu FMX. Prvních šest jezdců postoupí do finále, kde pojedou 120 vteřin. Ve svých jízdách by měli jezdci ukázat co nejširší rozsah triku,“ uzavřel spoluorganizátor.

Jezdce bude hodnotit tříčlenná porota, která se zaměří především na variace, obtížnost, styl, protažení a čistotu jízdy. Na nejlepší závodníky čekají mimo jiné také velice zajímavé finanční odměny.