Dva závody, u kterých si můžete vybrat, jestli se uženete k smrti, anebo je pojmete jako společenskou událost, připravili na nejkratší měsíc roku lyžaři Karlovarska. Jako první z nich se pojede už tuto neděli 6. února tradiční Dámská jízda, kterou pořádají Lyžařský klub Slovan Karlovy Vary a město Boží Dar. Závod je vypsán jako veřejný, může se tedy přihlásit každý, respektive každá, protože závod je určený pouze a jedině děvčatům a ženám. Připravený pro ně bude Malý Ježíškův okruh, tedy 5 km, a jede se klasickou technikou. Závodí se za každého počasí, kdyby slezl sníh, tak i bez lyží.

Přihlášky a prezentace: 9:00 - 10:30 na OÚ Boží Dar na náměstí; společná rozcvička 10.30; start závodu: 11.00 na náměstí v Božím Daru; kategorie: slečny (18 a mladší), ženy (19 až 50), seniorky (51 a starší), pěší (bez rozdílu věku), holčičky (2003 a mladší, trať 0,5 km); startovné: 100 Kč. Motto závodu: I na lyžích můžeme mít Hawaii (pořadatelé věří, že závodnice přijdou na start patřičně vyhastrošené).

Skutečnou novinkou je závod, který se pod názvem „Novakolight - závod světlušek“ pojede ve čtvrtek 17. února ve Ski areálu NOVAKO na Božím Daru jako 1. ročník nočního závodu v běhu na lyžích.


Závod je vypsán pro muže a ženy, mládež do 15 let pouze se souhlasem rodičů. Pro účastníky budou připraveny tratě o délce 7 a 20 km a pojede se buď klasicky, nebo volně. Přihlášky a prezentace: 17:00 – 18:30 ve srubu, hromadný start všech kategorií je v 19:00 hodin. Startovné je povinné, jeho výše ovšem dobrovolná. Kdo doběhne do cíle, dostane čaj a párek. Trať nebude osvětlená, světlo musí mít každý vlastní!⋌