Pořadatelé z karlovarského sdružení cyklistů A.M. bike no limits připravili stejně jako v předchozích letech tři trasy. Dvě z nich, dlouhé 37 km, s převýšením 1830 m a 61 km, s převýšením 1470 m, jsou určeny všem, kdo si chtějí pořádně zazávodit, a přijdou si na nich na svoje jak jezdci v dresech profesionálních cyklistických stájí, tak amatéři. Třetí, 16 km dlouhá trasa Fitness jízdy je určena všem, kdo si chtějí především užít vyjížďku v krásném okolí vřídelního města a neuštvat se přitom. Kromě toho je připravena i řada dalších závodů a doprovodných akcí pro děti a doprovod závodníků.

Také letos připravili pořadatelé na trati hlavního závodu několik novinek, tou nejzásadnější je změna trasy v úvodní části závodu, zdůvodněná potřebou pořádně „roztrhat" peloton dříve, než se dostane do terénu. Závodníci proto pojedou od startu na třídě TGM ulicí Krále Jiřího a dále po asfaltu až na nejznámější vrchol Karlových Varů k rozhledně Diana. Pak už to bude jen a jen o umění jezdit v terénu – technický sjezd kolem Jeleního skoku, táhlé stoupání k vyhlídce Karla IV. a pořád dál. Beze změn zůstávají fyzicky i technicky náročné pasáže v lesním prostoru mezi Výšinou přátelství a Abergem i divácky vděčný brod přes říčku Teplou u tenisových kurtů v Gejzírparku.

Karlovarský AM bikemaraton se tradičně těší velkému zájmu bikerů z celé republiky a podobně to bude i letos. Elektronicky se už přihlásilo více než šest stovek závodníků, z toho bezmála čtyři sta do hlavního závodu na 61 km. Další se mohou hlásit při prezentaci v závodní kanceláři v prostoru Meandru Ohře v pátek od 18:00 do 20:00 a v den startu, v sobotu, od 8:00 do 11:00 hodin. Start závodu bude na třídě TGM, v 11:30 závod na 61 km a ve 12:30 závod na 37 km současně s Fitness jízdou na 16 km. Vyhlášení výsledků proběhne v prostoru Meandru Ohře v 16:30 hodin.