Třízápasové menu otevře zítřejší duel 7. kola extraligy, ve kterém domácí SK Liapor Witte přivítá druhý tým aktuální extraligové tabulky Spartak Čelákovice. Se soupeřem, který už dávno nepatří k nováčkům soutěže, mají Karlovarští vysoce aktivní bilanci, naposledy s Čelákovicemi prohráli 13. června 2009 (v Čelákovicích 6:3) a od té doby ztratili jen bod za remízu 2. dubna 2011 (opět v Čelákovicích). Letos jsou výkony obou týmů zcela srovnatelné, oba mají po jedné prohře, Liapor v Českém Brodě a Čelákovice v Modřicích, a po jedné plichtě, Liapor s Modřicemi a Čelákovice s Českým Brodem. V tabulce dělí Liapor na 3. místě od stříbrných Čelákovic jen nepatrně lepší skóre, duel by měl být podle všech předpokladů bojem o každý bod, o každý balon.

Tuhý boj se dá čekat i v sobotním duelu se Vsetínem v čele se slovenskými internacionály a mistry světa i Evropy Brutovským a Perunem. Valaši po špatném vstupu do soutěže vystrčili růžky ve 3. kole, kdy porazili Šacung, na Prvního máje smetli nováčka soutěže z Českých Budějovic na jeho hřišti 1:6 a v sobotu si zvedli sebevědomí, když „kanárem" poslali ke dnu tabulky Český Brod. Do Varů přijedou s motivací odčinit porážku z 1. kola soutěže, ve kterém doma prohráli 3:6.

Karlovarský tým do těchto utkání nastoupí sice bez jednoho z nejlepších singlistů současnosti Karla Hrona, který je stále ve stavu zraněných, ale v bojové náladě a s chutí vítězit. Sebevědomí domácích hráčů posílily úspěchy dosažené v dosavadním průběhu soutěže, především zisk bodu za remízu s více než dva roky neporaženými mistry republiky z Modřic a přesvědčivá výhra v Benešově na hřišti odvěkého rivala Šacungu. V týmu nebude chybět Vanke, jehož zdravotní problémy z utkání na Šacungu jsou v podstatě zažehnány, a Karel Bláha, který byl už natrvalo (alespoň pro zbytek sezony) zařazený na soupisku A mužstva jako stálý hráč (až dosud hrál jako fluktuant pendlující mezi A týmem a rezervou).

Utkání SK Liapor Witte Karlovy Vary – Spartak Čelákovice se hraje na dvorcích SK Liapor Witte v Doubí ve čtvrtek 8. května a utkání SK Liapor Witte Karlovy Vary – NK Climax Vsetín v sobotu 10. května, začátky obou jsou stanoveny na 14:00 hodin. Příznivce nohejbalu čeká nejenom kvalitní sport nejvyšší úrovně, ale i čím dál oblíbenější divácká soutěž v kopání míče přes síť a bohatá tombola. Jako předzápas sobotní extraligy se hraje od 10:00 utkání II. ligy, ve kterém rezerva SK Liapor Witte přivítá třetí tým druholigové tabulky NK Zaječov.