Tím, který tradičně otevírá zdejší turnajovou sezonu, je právě turnaj dvojic „Čarodějnické koule", letos pochopitelně s vročením 2015. Hrát se bude ve čtvrtek 30. dubna od 16:30 hodin v areálu U Gubiše, kde je k dispozici 32 hřišť 4 x 15 m s rozmanitým povrchem a kompletní zázemí, kde nechybí občerstvení, toalety, dostatek místa na parkování a podobné vymoženosti.

Turnaj je vypsaný jako veřejný „open" turnaj smíšených dvojic, otevřený i pro neregistrované „hobby" koulaře a začátečníky i s nehomologovaným nářadím. Odehraje se v základní části švýcarským systémem na čtyři kola, nadstavba pak se hraje vyřazovacím k.o. systémem.

Přihlášky na webu ČAPEK nebo telefonicky na 723 062 437 (Ivo Kacerovský), prezentace na místě od 16.00, zahájení hry v 16.30 hodin. Startovné dělá 60 korun na člověka, čarodějnice to mají gratis. Páry, které skončí na prvních třech místech, si odnesou věcné ceny, převážně v lahvích.

Nejenom sportem se ale bude posledního dubna žít v Kolové. „Máme nachystáno na důstojnou oslavu filipojakubské noci, či chcete-li oslavu svátku Beltine k uctění Belena a přicházejícího jara. Bude tu slavnostní oheň, posezení s hudbou, pálení čarodějnic a nekonečně široká možnost občerstvení v našem bufetu," slibuje předseda kolovského klubu Ivo Kacerovský.