Hájit úspěšnou sérii, která čítá třináct výher v řadě, bude Karlovarsko, které se prozatím vyhřívá na prvním místě. Z toho pak bude chtít sesadit karlovarskou družinu liberecká Dukla, které patří druhá příčka. Liberec dorazí do lázeňského města ve svém středu s exkarlovarskými hráči Lukášem Ticháčkem či Marcelem Luxem, což přidá duelu na atraktivitě.

„Nálada v kabině je uvolněná, na zápas se plně koncentrujeme, protože si uvědomujeme, co je v sázce,“ přiblížil atmosféru v kabině Varů před náročnou bitvou karlovarský blokař Adam Zajíček.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
Karlovarská mašina uspěla i v Beskydech, brala výhru 3:0

Již v prvním vzájemném duelu dokázal Liberec jako jeden z mála týmů Karlovarsku sebrat alespoň bod, když před svými fanoušky prohrál 2:3 na sety.

„Liberec nám sebral bodík, ale to bylo z velké části zapříčiněno naší špatnou hrou, každopádně budeme čelit dobře organizovanému, silnému týmu a nechceme přijít o neporazitelnost,“ narážel Zajíček na třináct výher v řadě za sebou a také domácí neporazitelnost.

Liberec však během první části extraligy prokazuje své kvality, a Karlovy Vary tak nečeká vůbec nic lehkého. „Bude rozhodovat kvalita podání a chtíč, který bude určitě na obou stranách,“ přemítal Zajíček, co by mohlo hit extraligy rozhodovat.

„Oba týmy volejbal umí velmi dobře, takže jakékoliv zaváhání a následné využití bude každý tým mrzet,“ má jasno karlovarský blokař. Karlovarsko by rádo dosáhlo i na čtrnácté vítězství v řadě, k tomu pak osmé v domácím prostředí. „Určitě tuhle sérii nechceme ztratit, a už vůbec ne doma, každý udělá maximum pro to, aby se tento scénář neodehrál,“ slibuje před bitvou o volejbalový trůn jeden z nejzkušenějších hráčů Varů.

FK Ostrov. Ilustrační foto.
ANKETA: Hlasujte pro svého favorita. Takové branky padaly během podzimu

„Budeme se opírat o naše skvělé fanoušky, kteří budou naším hnacím motorem,“ připomněl Zajíček povolený doping, na který bude jeho tým v duelu s Libercem také vsázet. Karlovarsko duelem s Libercem odstartuje náročný program, když posléze se ve čtvrtek 15. prosince představí ve čtvrtém kole Ligy mistrů na palubovce Trentina, v neděli se představí v rámci extraligy v Ústí nad Labem a ve středu 21. prosince se představí doma v bitvě s Brnem.

„Už se na tento náročný blok osobně těším, bude to náročné, ale s tím tým počítá, máme široký kádr, tudíž se mohou síly rozložit na více hráčů,“ dodal závěrem Zajíček k nabitému programu, který jeho tým čeká.