V Lidovém domě ve Staré Roli se v sobotu konal další večer MMA GCF Challenge

Karlovy Vary - Celkem osm zápasů viděli v sobotu příznivci MMA v Karlových Varech.

16.7.2014

GCF Challenge v Karlových VarechFoto: Michal Vaněk

Z původních dvanácti tak sice několik především vinou zranění odpadlo, ten poslední ještě v den konání amatérského mistra České republiky Matuše Juráčka nepustila do oktagonu střevní viróza, přesto se bylo na co koukat.

Zahájení večera GCF Challenge obstaral souboj dorostenců na 2x 2 minuty mezi synem matadora scény Jaroslava „Číňana" Poborského Denisem a Danielem Kubelkou z Pardubic. Zajímavý duel bez „mrtvých" pasáží skončil pouhou vteřinu před koncem odklepnutím domácího borce.

I v dalších třech amatérských zápasech na 3x 3 minuty měly Karlovy Vary své zástupce.

Z výhry na body nad Reifem z Malacek, hlavně povedeným závěrem, ve kterém svého soupeře zasypal ve vítězné poloze sprškou ran, se radoval Vojtěch Veselovský ve váze do 73 kilogramů. V 93ce prohrál výrokem rozhodčích Martin Hockicko s Janem Gottvaldem z Brna. Robert Novák ve váze do 72 kilogramů měl sice proti Janu Širokému z Ostravy díky nepovolenému úderu soupeře v prvním kole nabodováno, ale dvacet vteřin před koncem druhého kola ho soupeř „scvaknul" do gilotiny, ze které již nenašel únik.

Diváci se nenudili ani v souboji těžkých vah do 120 kilogramů, který odstartoval v kleci profi část večera a jako jediný také neměl domácí želízko. Aktivní představení skončilo po 2 minutách a 16 vteřinách výhrou tachovského Tomáše Vacka, poraženým byl Jindřich Špicar z Pelhřimova.

Následující dvě klání se odehrála ve váze do 93 kilogramů a v obou případech slavili výhru bojovníci MMA Karlovy Vary. Murad Eldurašev porazil po 53 vteřinách třetího kola chomutovského Jana Bálka submisivní technikou. Slovák Daniel Šimek podal proti daleko lépe fyzicky disponovanému Lukáši Olejníkovi sympatický výkon, ale domácí „mašině" dokázal vzdorovat pouze 2 minuty a osm vteřin. Potom byl doslova „ubit".

V hlavním utkání večera potom ve váze do 68 kilogramů prohrál domácí Jaroslav Číňan" Poborský s Jaroslavem „Jukeboxem" Pokorným z Hradce Králové po třech pětiminutových kolech na body.

Autor: Zdeněk Plachý