VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Lize běžců Karlovarského kraje letos bodovalo 344 mužů a 111 žen

Karlovy Vary – Sobotní Karlovarský kros definitivně ukončil letošní, v pořadí už 29. ročník Ligy běžců Karlovarského kraje. Do soutěže bylo započítáno 35 regionálních závodů a bodovalo v ní 344 mužů, z toho 173 v kategorii do 39, 111 v kategorii nad 40 a 60 v kategorii nad 50 let, a 142 žen, z nichž 63 startovalo v kategorii do 34 a 79 v kategorii nad 35 let.

28.11.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník

Absolutním králem letošního ročníku se stal Milan Kožák, který na regionálních tratích nenašel ve své kategorii přemožitele a v průběhu celého roku nasbíral 795 bodů. Na druhé příčce pořadí podle čistého bodového zisku skončila Romana Lubinová, která si vyběhala 733 body a spolu s Milanem Kožákem se zasloužila o suverénní vítězství družstva SC Start v týmové soutěži.

V jednotlivých kategoriích se z vítězství radovali mezi muži do 39 let Jakub Coufal, mezi muži nad 40 let Milan Kožák, mezi veterány nad 50 let Vladimír Dicá, mezi ženami do 34 let Štěpánka Brožková a mezi veteránkami Romana Lubinová.

Liga běžců v číslech
Konečné pořadí podle kategorií, muži do 39 let: 1. Jakub Coufal (Witte Bike Team) 494 body z 21 závodů, 2. Jiří Šilhan (Witte Bike Team) 287/19, 3. Ondřej Motlík (SOHV Abertamy) 245/20, 4. Josef Hubený (Sokolov) 244/17, 5. Jan Sokol (AK Sokolov) 227/9, 6. Tomáš Grosser (Karlovarský vegetarián) 189/21, 7. Pavel Procházka (AK Sokolov) 153/8, 8. Martin Ponc (AK Sokolov) 151,5/11, 9. Jaroslav Nový (AK Sokolov) 118/7, 10. Ondřej Schütze (Witte Bike Team) 112,5/9; muži nad 40 let: 1. Milan Kožák (SC Start) 795/32, 2. Kamil Kovář (Spokato Sokolov) 340/18, 3. Jiří Hadrava (Slavia KV) 333/20, 4. Slávek Švejdar (Triatlet) 326/16, 5. Michal Havlíček (ACES Team) 279,5/32, 6. Martin Tvarůžek (Rotava) 204/22, 7. Rudolf Mokrusch (OC Hájek) 175/15, 8. Bohdan Hofreiter (ACES Team) 131/11, 9. Petr Ocetník (OC Hájek) 130/10, 10. Jan Prokop (Pupkani) 118/12; muži nad 50 let: 1. Vladimír Dicá (Slavoj Bečov) 501/30, 2. Čeněk Filingr (Triatlet) 440/18, 3. Michal Landiga (LK Abertamy) 430/19, 4. Jiří Westrmaier (SK West Kolová) 253/19, 5. Jiří Vyšín (Karlovy Vary) 199/15, 6. Manfred Krassa (ŠAK Chodov) 196/20, 7. Pavel Motlík (SOHV Abertamy) 185/18, 8. Jindřich Mikeš (Triatlet) 171,5/10, 9. Jiří Valjent (Chodov) 155/7, 10. Bohuslav Václavek (ŠAK Chodov) 153/20; ženy do 34 let: 1. Štěpánka Brožková (Triatlet) 291/14, 2. Markéta Lubinová (LK Slovan) 226/10, 3. Evelína Kraftová (Triatlet) 181/14, 4. Barbora Pribičinová (Triatlet) 165/11, 5. Eva Nduwimana (Karlovy Vary) 140/6, 6. Anna Nunvářová (Inteplast Sport Team) 99/5, 7. Miriam Slezáková (Běžecká škola) 97/5, 8. Eva Roudnická (AK Sokolov) 92/5, 9. Gabriela Kalendová (Pupkani) 85/4, 10. Barbora Zemová (Dolní Rychnov) 77/5; ženy nad 35 let: 1. Romana Lubinová (SC Start) 733/31, 2. Martina Kabilová (ACES Team) 465/30, 3. Gabriela Švejdarová (Běhny KV) 404,5/22, 4. Martina Stehlíková (SOHV Abertamy) 358/17, 5. Šárka Prokopová (Triatlet) 262,5/22, 6. Ivana Sekyrová (AK Sokolov) 250/10, 7. Iveta Vyšínová (Karlovy Vary) 207/17, 8. Jana Šplinarová (SC Start) 203,5/24, 9. Helena Babelová (ŠAK Chodov) 161/19, 10. Lucie Veselá (ACES Team) 89/11; Pohár ACES Teamu (pořadí podle bodového zisku bez rozdílu věku): 1. Milan Kožák 795, 2. Romana Lubinová 733, 3. Vladimír Dicá 501, 4. Jakub Coufal 494, 5. Martina Kabilová 465, 6. Čeněk Filingr 440, 7. Michal Landiga 430, 8. Gabriela Švejdarová 404,5, 9. Martina Stehlíková 358, 10. Kamil Kovář 340; Soutěž družstev: 1. SC Start A (M. Kožák, R. Lubinová, Šplinarová; 1731,5), 2. Triatlet A (Filingr, Švejdar, Š. Brožková; 1057), 3. ACES Team A (Kabilová, Havlíček, M. Procházka; 884,5), 4. Witte Bike Team A (Coufal, Šilhan, Kalousová; 791), 5. SOHV Abertamy (Stehlíková, O. a P. Motlíkové; 788), 6. AK Sokolov A (Sekyrová, Sokol, P. Procházka; 630), 7. Triatlet B (Š. Prokopová, Kraftová, J. Mikeš; 615), 8. ŠAK Chodov A (Krassa, Babelová, Václavek; 510), 9. LK Abertamy (Landiga, Hejtmánková, Nováček; 470), 10. LK Slovan A (M. Lubinová, Řehořek, Nováková; 379).

V soutěži bodovalo celkem 33 tříčlenných smíšených družstev.

Autor: Jiří Linhart

28.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Druhou taneční partnerkou Jana Ondera ve StarDance byla bývalá tyčkařka Kateřina Baďurová.

StarDance otevřela Janu Onderovi úplně nové světy

Poutní kostel Skoky u Žlutic.

Poutní sezona ve Skokách začíná

Smlouva s BMW je na krajském stole

Karlovarský kraj - Krajské zastupitelstvo se bude na svém zasedání 25. ledna věnovat schválení smlouvy o spolupráci mezi společností BMW, Sokolovskou uhelnou, právním nástupcem, a Karlovarským krajem.

Kdo bude nejlepším sportovcem?

Karlovarský kraj - Karlovarský kraj každoročně oceňuje sportovce, trenéry a sportovní legendy, kteří dosáhli mimořádných úspěchů či se zasloužili o rozvoj sportu v našem regionu.

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. ledna 2018.

OTÁZKA PRO: Miroslava Kučeru, ředitele Správy lázeňských parků

V jakém stavu je po vánočních trzích park před Alžbětinými lázněmi?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>