V sobotu 11. června se promění město Ostrov a okolí doslova v triatlonovou baštu. Oblíbený závod nejen v Karlovarském kraji se tradičně odehraje na Starém náměstí, v Zámeckém parku a přilehlém okolí.
Letos premiérově pak pod novým názvem – XTri Ostrov, dříve nazývaný Xterra Ostrov. Triatlonoví příznivci se tak mají opravdu na co těšit.
Pro letošní rok se opět podařilo od České triatlonové asociace získat titul Mistrovství České republiky v terénním triatlonu – letos na tratích kategorie sprint. Bojovat se bude ve třech závodech, a to Xtri Elektro S (duatlon pro děti a mládež), Xtri Ostrov (mistrovství ČR ve sprint terénním triatlonu), Xtri Koruna Pralines (hobby závod jednotlivců a štafet).

Zájem o tento druh sportu každoročně výrazně stoupá, nejvíce pak v dětských kategoriích. „Jsme rádi, že zájem mají i hobby závodníci a berou závod jako atraktivní výzvu poměřit své síly s přáteli. Potrénujte i vy a přijďte si s přáteli zazávodit třeba ve štafetovém závodě," láká další sportovce na start závodů ředitelka závodu Lucie Hostašová a hned přidala: „Zažijete adrenalin, zábavu, příjemný den na čerstvém vzduchu. A když se zadaří, čekají na vás lákavé ceny."

Součástí akce bude i zajímavý doprovodný program na Starém náměstí v Ostrove. Děti se mohou těšit na kouzelníka, bublinový workshop, skákací hrad a dětské dovednostní hry. Více informací včetně přihlášek na www.xterraostrov.cz. V letošním roce připravili pořadatelé s Městským úřadem Ostrov novinku, která se týká běžecké části. Jak děti, tak dospělí budou probíhat krásnou dvoranou Městského úřadu Ostrov.

„Jelikož se jedná o jubilejní desátý ročník, chtěli jsme ho pro závodníky zatraktivnit. V předešlých ročnících se běhalo kolem zámku, letos jsme chtěli Xtri Ostrov vylepšit, a proto jsme zvolili Dvoranu, kterou budou závodníci probíhat, bude to pro mě takové zpestření," poukazoval starosta města Ostrov Pavel Čekan a hned přidal: „Pokud se letošní novinka osvědčí, rádi bychom příští ročník závodu ještě více obohatili, a to například výstavou fotek, která by mapovala historii ostrovského závodu, takže by závodníci probíhali nejen Dvoranou, ale také špalírem stojanů s fotkami."

Starosta se letos na start oblíbeného závodu nepostaví. „Startovat bohužel nebudu, i když bych moc rád, ale kvůli pracovnímu zaneprázdnění to není možné. Dorazím však alespoň na slavnostní vyhlášení, kde budou předány ceny vítězům," podotkl k neúčasti ostrovský starosta.

Kde je možné se na závody přihlásit? Na závody se mohou zájemci přihlásit přes www.xterraostrov.cz, nebo v místě na prezentaci, a to pátek 10. června v Ostrově na Starém náměstí 18.00 – 20.00 hodin. V sobotu 11. června pak na stejném místě od 7 do 8 hodin, což platí pro dětský duatlon, a od 8 do 9.30 pro kategorie MČR a Easy.

Zbystřit by měli v sobotní den i řidiči, jelikož závod tradičně přinese s sebou i dopravní omezení. Částečná uzavírka odstartuje na Starém náměstí v Ostrově již zítra, kdy bude náměstí uzavřeno od 14 hodin. V sobotu 11. června pak bude Staré náměstí zcela uzavřeno, a to do 18 hodin.

10. ročník Xtri Ostrov 2016

8.45 – starty dětského duatlonu v Zámeckém parku v Ostrově.
11.00 – start Easy (hobby závodu na Velkém rybníku – Velas).
11.00 – slavnostní vyhlášení dětského duatlonu (Staré náměstí Ostrov).
12.15 start mistrovství České republiky, Velký rybník – Velas.
12.20 dětská tombola o ceny Elektro S.
12.30 vystoupení kouzelníka.
15.30 slavnostní vyhlášení EASY, MČR (Staré náměstí Ostrov).
16.00 hlavní tombola o televizi Elektro S.