V nohejbalovém  turnaji trojic se v kyselecké tělocvičně tamní základní školy představilo dvanáct týmů, které byly rozděleny do dvou šestičlenných skupin, kde se utkaly systémem každý s každým. „Hrálo se na dva sety, vždy do deseti bodů, takže se mohlo stát, že po nerozhodném výsledku se body dělily, což hodně přidalo turnaji na atraktivitě," míní za organizační tábor SK Kyselka Ladislav Kába.

A bylo se na co dívat. Samotné rozlosování skupin přineslo zajímavé složení. Ve skupině A totiž na sebe narazili dva loňští finalisté, a to obhájci prvenství Líní šneci a tým Aladin. Po právu byla skupina označována za vražednou. Ve skupině B se pak představili struženský FK a Zátkaři, kteří taktéž patřili k horkým favoritům na celkové prvenství.

„Z každé skupiny postoupily dva nejlepší týmy do semifinále. První ze skupiny A se střetl s druhým ze skupiny B o postup do finále a první ze skupiny B se porval o postup s druhým týmem skupiny A," přiblížil Kába. Ve skupině A dominoval tým Aladin, když ve všech pěti turnajových duelech dosáhl na vítězství, a to i v předčasném finále s týmem Líní šneci.

Aladin si tak zajistil nejen první příčku, ale také postup do semifinále. Tam ho doplnili Líní šneci, ti jako jediní měli ve své trojce něžné pohlaví, které však strčilo svými nohejbalovými kousky některé ostřílené nohejbalisty v klidu do kapsy. Ve skupině B se podle předpokladů dařilo Zátkařům, kteří nasbírali na svůj účet devět bodů, a tím obsadili první postupové místo. Na druhém skončil struženský NK, který tak doprovodil Zátkaře do bojů o medaile.

Po odehrání základních skupin přišly na pořad boje o konečné umístění. Krompy team uspěl v souboji o konečné jedenácté a dvanácté místo nad týmem Parmičky. Devátou pozici obsadili Biebrovci, když poslali tým Paštik na konečnou desátou příčku. Sedmou pozici bral výběr My a Kůča, když si dokázal poradit s týmem KTM, který skončil na kyseleckém turnaji na osmém místě.

Pátou příčku si na turnaji vybojovali hráči Rad boysu, když pokořili Rosomáky, kteří se tak museli spokojit pouze s šestou pozicí. Poté už přišly na program semifinálové boje. V prvním duelu se střetl Aladin se struženským NK, kterému nedovolil uhrát ani set, a po zásluze si zajistil postup do boje o nejcennější trofej. Ve druhém utkání si stejně počínali Líní šneci, kteří pokořili Zátkaře a taktéž se mohli radovat z postupu do finále.

V duelu o turnajový bronz poté uspěl NK Stružná, který se však tentokrát na něj hodně nadřel, když o svém vítězství rozhodl až ve třetím setu.
Pak už přišel na řadu zlatý hřeb memoriálu. V repríze loňského finále totiž na sebe narazili Aladin a Líní šneci. Ti navíc obhajovali na turnaji loňské vítězství.
Tentokrát se však nohejbalová štěstěna usmála na tým Aladin, který si tak připsal v domácím prostředí velmi cenné prvenství.

„Turnaj dopadl podle předpokladů. Aladin projel celou skupinu bez zaváhání a prakticky bez prohry si došel pro vítězný pohár. Velmi dobře se však prezentovali i Líní šneci, NK Stružná či Zátkaři. Když se ohlédneme, tak všichni favorité se poskládali na prvních čtyřech místech," pochvaloval si Kába a přidal: „Protože víme, že na tyto turnaje je hodně těžké sehnat sponzory, tak velké díky patří obci Šemnice, obci Stružná, obci Kyselka a obci Velichov za jejich vstřícnost při pořádání turnaje. Dále bychom chtěli poděkovat společnosti Garmond, která se taktéž podílela na zrealizování turnaje, všem patří velký dík. Ten také patří obsluze bufetu a všem, co přiložili ruku k dílu."

Výsledkový servis:
Skupina A: Aladin – My a Kůča 2:0, Líní šneci 2:0, Biebrovci 2:0, Krompy team 2:0, Rad boys 2:0; Líní šneci – My a Kůča 2:0, Rad boys 2:0, Biebrovci 2:0, Krompy team 1:1; Rad boys – My a Kůča 1:1, Krompy team 2:0, Biebrovci 2:0; My a Kůča – Krompy team 2:0, Biebrovci 2:0; Biebrovci – Krompy team 2:0.
Skupina B: Zátkaři – Paštiky 2:0, Parmičky 2:0, Rosomáci 2:0, KTM 2:0, NK Stružná 1:1; NK Stružná – Paštiky 2:0, Parmičky 2:0, KTM 2:0, Rosomáci 1:1; Rosomáci – Paštiky 1:1, Parmičky 2:0, KTM 1:1; KTM – Paštiky 2:0, Parmičky 1:1; Paštiky – Parmičky 2:0.

O konečné umístění: 11. – 12. místo: Krompy team – Parmičky 2:1 (10:2, 9:10, 10:6); 9. – 10. Biebrovci – Paštiky 2:0 (10:1, 10:3); 7. – 8. My a Kůča – KTM 2:1 (10:7, 9:10, 10:8); 5. – 6. Rad boys – Rosomáci 2:0 (10:4, 10:6).

Semifinále: Aladin – NK Stružná 2:0 (10:5 , 10:9), Líní Šneci – Zátkaři 2:0 (10:5 , 10:9).

O 3. místo: NK Stružná – Zátkaři 2:1 (10:6, 5:10, 10:9).

Finále: Aladin – Líní Šneci 2:1 (10:7, 9:10, 10:7).

Konečné pořadí: 1. Aladin, 2. Líní šneci, 3. NK Stružná, 4. Zátkaři, 5. Rad boys, 6. Rosomáci, 7. My a Kůča, 8. KTM, 9. Biebrovci, 10. Paštiky, 11. Krompy team, 12. Parmičky.