Sportovně-společenská událost, součást karlovarského setkání evropské šlechty, je především u veřejnosti populární a hojně navštěvovaná. Na diváky opět čeká kromě dostihu šlechticů na dřevěných koních také soutěž o nejkrásnější dámský klobouk. Zábavné dopoledne si na závodišti můžeme užít díky hraběti Oronovi Michaeli Kalkertovi, který se před více než dvěma desetiletími rozhodl společenské setkání, z něhož se později stala tradice, uspořádat právě v Karlových Varech.

Hlavním z nabídky sedmi dostihů bude Jarní cena (Frühjahrspreis) Fredericks & von der Horst (II.kat., 2.000 m), přístupná výhradně tříletým koním. To znamená, že diváci uvidí plnokrevníky, kteří by měli během sezony prokázat své kvality v nejvyšších sférách, tedy klasických dostizích. Loni triumfoval Alpheus, svěřenec trenéra Josefa Váni. Ten letos přijíždí hned se dvěma koňmi, které lze s ohledem na jejich nedávné dobré umístění při debutu očekávat na předních místech.

Na polobratra Flames Of Horeba (ž. M. Laube), zástupce úspěšné stáje Statek Blata Český ráj Aenease, byl ze Španělska angažován druhý nejúspěšnější žokej naší historie a vícenásobný šampión mezi profesionálními rovinovými jezdci Václav Janáček. Vysokou třídu ukázal již jako dvouletý Black Canyon (ž. P. Foret). Prozatímní spolufavorit červnového Českého derby loni startoval dvakrát a nepoznal porážku. Jeden z úspěchů zaznamenal v září na zdejší dráze. Do boje o stotisícovou dotaci by měl zasáhnout tuzemský odchovanec Mujahid Brave (ž. J. Šafář). V minulém roce startoval pětkrát a předváděl velmi vyrovnané výkony – vítězství, dvě druhá místa a jedno čtvrté. Realizační tým kolem Fighting Lipse (ž. J. Palík) se po jeho posledním vítězném startu rozhodl pro dodatečnou přihlášku na start hlavního dostihu.

Šermíř karlovarské Lokomotivy Martin Rubeš opět zazářil.
Češi ovládli mistrovství Evropy U23 v šermu, zásluhu na tom má i varský Martin Rubeš

Nagano Gold (ž. J. Verner) přijíždí jako dubnový vítěz testu nižší kategorie. Proti převaze mužských soupeřů nastupuje do dostihu jediná klisna Miss Mamool, v sedle s čerstvou držitelkou žokejského titulu K. Hlubučkovou.
Zajímavá a výkonnostně různorodá společnost se sešla v dostihu Order Of Innocence (III.kat.,1.600 m). Závodní křest čeká na Skyline Runnera (ž. J. Chaloupka) a Facts And Figurese (ž. P. Foret).

Pozornost si zaslouží na českém území poprvé startující Lexceed (ž. V. Janáček), předloni druhá v Jarní ceně klisen a loni v Karlových Varech vítězná Ocara (ž. J. Palík), ale především předloni třetí ve Slovenském a čtvrtý v Českém derby Aldar (ž. J. Šafář), který se vrací na travnatý ovál po roční zdravotní přestávce.

Marcela Klingorová