V extraligové bitvě na půdě Ústí přispěl k výhře Karlovarska sedmnácti body, když hosté z lázní dosáhli na výhru 3:0 na sety. „Venkovní vítězství nejsou nikdy jednoduchá, takže jsme určitě rádi, že jsme to zvládli ve třech setech,“ vracel se Patrik Lamanec zpět k důležité výhře, která opět jeho tým vítězně nastartovala.

„Po prohře s Prahou jsme si řekli pár věcí, které bychom chtěli zlepšit, věřím, že zápas od zápasu se naše hra bude zlepšovat,“ připomněl Lamanec prohranou bitvu s lídrem extraligy. Po výhře nad Ústím poskočily Karlovy Vary v tabulce extraligy na čtvrtou příčku s tříbodovou ztrátou na třetí místo, šestibodovou na druhou příčku a osmibodovou na volejbalový trůn.

VK ČEZ Karlovarsko přivítá v hale míčových sportů Arkas Izmir.VK ČEZ Karlovarsko přivítá v hale míčových sportů Arkas Izmir.Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko

„Myslím si, že náš tým může pomýšlet na vyšší příčky, vše je v našich rukou,“ je si vědom Lamanec. Teď má Karlovarsko před sebou další výzvu. V úterý 19. prosince bude dohánět v osmifinále CEV Cupu manko s tureckým Arkas Izmir, když v prvním duelu Varáci neuspěli na turecké palubovce, kde prohráli 1:3 na sety.

„Už v Turecku jsme byli blízko k tomu, abychom zápas dotáhli do tiebreaku, takže šance tu určitě je,“ stále věří slovenský dlouhán v obrat a následný postup. V Turecku nadělaly problémy Varům neúspěšné koncovky. Na ty se budou chtít v odvetném osmifinále hráči z lázní zaměřit.

„Roli bude hrát koncentrace v koncovkách setů a důslednost v útoku,“ přemítal Lamanec, co by mohlo hrát v duelu s houževnatým soupeřem klíčovou roli. Odvetný duel odstartuje v hale míčových sportů v 18.00 hodin. Vstupenky si mohou fanoušci stále zakoupit na www.ticketportal.cz.