O víkendu se běžela třetí kvalifikace na 121. Velkou pardubickou a cílem se prohnal jako první Josef Váňa v sedle Tiumena. Co to znamená? Jediné. Nestor žokejů by neměl 9. října na startu největšího překážkového dostihu v České republice chybět. „Pokud budu zdráv a kůň bude v pořádku, tak pojedeme,“ přiznal po návratu z Pardubic.

Po svém loňském vítězství a návratu do Chyše, si ale Josef Váňa startem ve Velké nebyl tak jistý.

„Já to dneska nemůžu říct. Já to prostě nevím. Protože jsem potom hodně unavený. Postihla mě svalová horečka a ani se nemůžu divit, protože to záhul na tělo opravdu byl. Musím přiznat, že bych chtěl, ale uvidíme, co mi dovolí to špatné koleno, které mám. Když ho přepínám, tak hodně bolí,“ poznamenal minulý rok v říjnu.

Kvalifikace se běžela jako Velká cena společnosti ELTODO. „Bylo to hodně rychlé. Podle mého až moc. Kvalifikace tak rychlé být nemusí. Akorát se koně přetěžují. Během dostihu jsem se obával, aby to Tiumen zvládl. Nechtěl jsem ho uhnat. Nakonec, ale všechny stíhal,“ popsal kvalifikační dostih.

O tomto víkendu se koně Josefa Váni představí hned na dvou místech. V sobotu vyrazí do Mostu, kde se na tamním hipodromu jede Velká letní cena. V neděli pak budou jeho koně startovat v italském Meranu. „Musíme pracovat, pracovat a pracovat,“ dodal na závěr s úsměvem.