Vánoce na běžeckých tratích ve Frantovkách a Kadani

Karlovarsko - Výsledkový servis

27.12.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Ze dvou závodů si mohli vybrat vytrvalci letos o Vánocích, ve Františkových Lázních a Kadani. Účast byla taková ´vánoční´ a naprostá většina z těch, kteří se rozhodli svátky proběhat, dala před krajem hnědouhelných dolů přednost prostředí lázní.
Na startu tradičního františkolázeňského Vánočního běhu se v neděli sešlo 85 lidí, z toho čtrnáct dětí, stejný počet ´chodců´ a zbytek startoval v hlavním závodě na 5 600 metrů.

S rovinatou tratí kolem rybníka Amerika se nejlépe vyrovnal 19letý chebský triatlonista Jakub Kršňák, který si v čase těsně pod 19 minut doběhl pro absolutní vítězství.

Za traťovým rekordem Honzy Sokola ale zůstal víc jak minutu. Třetí nejlepší čas vůbec a nový ženský traťový rekord zaběhla sokolovská běžkyně Ivana Sekyrová.

Z výsledků, muži do 39 let: 1. Jakub Kršňák (Tri Cheb) 18:57, 2. Jiří Stehlík 19:00, 3. Martin Benka (oba Union Cheb) 19:12 - 4. Jan Sokol (AK Sokolov) 19:51, 6. Jiří Folvarčík (ŠAK Chodov) 20:51, 7. Karel Rambousek (KOB Sokolov) 21:15, 9. Martin Horváth (ŠAK Chodov) 21:38, 14. Jiří Krůdl (Witte bike team) 23:55, 20. Jiří Hůrka (Ultrasport Sokolov) 24:36, 22. Michal Havlíček (ACES Team) 24:56; muži do 49 let: 1. Jiří Gregor (Union Cheb) 22:00, 2. Petr Kulmon (Karlovy Vary) 23:06 - 4. Ludva Pribičin (Triatlet) 27:25; muži do 59 let: 1. Vladimír Sýkora (Baník Stříbro) 22:32, 2. Miloš Škorpil (Fr. Lázně) 24:08 - 5. Oldřich Dvořák (Triatlet) 24:36; muži nad 60 let: 1. Václav Šůcha (Baník Stříbro) 23:20; ženy do 39 let: 1. Ivana Sekyrová (AK Sokolov) 19:03 (TR), 2. Bára Pribičinová (Triatlet) 24:12 - 4. Simona Pribičinová (Karlovy Vary) 26:59; ženy nad 40 let: 1. Eva Hejtmánková (LK Abertamy) 24:36, 2. Martina Kabilová (ACES Team) 26:02 min.

Ve stejném termínu pořádali v Kadani Štěpánský běh na Zadním vrchu, který byl 10. závodem 9. ročníku Zimního běžeckého poháru. Kros na 4 550 metrů vyhrál v čase 26:15 domácí Richard Pleticha (SKMP Kadaň) s osmivteřinovým náskokem před Jaroslavem Lučem (AK Bílina), na třetím místě proběhl cílem v čase 27:33 junior Aleš Filingr (BK F-C Kadaň). Karlovarsko reprezentoval jako jediný František Brožek, který v dresu MDDM Ostrov doběhl v čase 34:34 na 24. místě ze 43 startujících.
Ve vloženém závodě mladšího žactva na 1 820 metrů zaběhla nejlepší dívčí čas 14:52 Eliška Brožková z Ostrova, která si tak ve své kategorii upevnila vedoucí pozici v průběžném pořadí série.

Autor: Jiří Linhart