Stejně jako v předešlých letech bude druhý svátek vánoční patřit lyžařským závodům přímo v centru Karlových Varů. Třídu T.G.M. opět pokryje sníh a promění se tak v běžeckou dráhu, na které se utkají špičky tohoto sportu.

Přípravy na čtvrtý ročník akce Carlsbad Ski Sprint jsou v plném proudu. Mezinárodní závody v běhu na lyžích Carlsbad Ski Sprint 2010 se již tradičně uskuteční v čase vánočním v neděli 26. prosince 2010 na třídě T. G. Masaryka v Karlových Varech. Město Karlovy Vary podpoří tuto unikátní akci částkou půl milionu korun.

Díky podpoře města Karlovy Vary a dalších partnerů se letošní ročník může uskutečnit v plném rozsahu. Na trati závodních parametrů se utkají týmy z České republiky, Německa, Slovenska, Ruska a Itálie. Za český tým se představí v současnosti dva nejlepší čeští závodníci Lukáš Bauer a Martin Jakš. V případě onemocnění jsou připraveni jako náhradníci sprinteři Dušan Kožíšek a Aleš Razým. Německý tým budou reprezentovat bratři Lars a Erik Haenelovi a Slovenský tým Davorín Škvaridlo a Artur Gerhart.

Na závodníky čeká trať o parametrech 8 m šířky a 600 m délky. Výška sněhu na trati bude minimálně 30 cm, celkově tak pořadatelé musí na trať dopravit přes 1200 m3 sněhu. Závodníci změří své síly sprintem dvojic volnou technikou systémem tzv. amerických štafet (štafety dvoučlenných družstev).

Vzhledem k tomu, že se v roce 2013 bude v České republice konat Mistrovství světa v biatlonu, zařadili pořadatelé do programu také exhibiční závod smíšených dvojic biatlonu Česká republika – Německo. Za Českou republiku budou startovat nejlepší čeští reprezentanti Michal Šlesingr a Zdenka Vejnarová a druhou dvojici tvoří Zdeněk Vítek a Veronika Vítková (náhradník Ondřej Moravec). Biatlonisté pojedou na stejné trati jako hlavní závod a střílet budou vedle hlavního pódia na laserové střelnici.

Součástí programu budou dětské závody Knuspi závod dětských nadějí a McDonald´s závod olympijských nadějí, ve kterých se představí také závodníci klubu LK Slovan Karlovy Vary v čele s juniorským reprezentantem Jakubem Rádlem. Od 16ti hodin proběhne vánoční koncert.

„Nejtěžším úkolem pro nás bude výroba a doprava sněhu. I když to v současné době vypadá, že sněhu bude dostatek, pro naše účely potřebujeme vyrobit technický sníh, aby měl tu správnou konzistenci a deponaci vydržel,“ uvedla Lucie Švarcová z pořádající agentury Müller Production s.r.o.
Sníh se bude svážet ze sjezdovky Abertamy 25. prosince a v Karlových Varech se bude překládat na malá auta.

Časový program:
15:00 hod. vložené závody: Knuspi závod dětských nadějí, McDonald's závod olympijských nadějí.
16:40 hod. vyhlášení výsledků vložených závodů.
17:00 hod. vánoční koncert.
17:45 hod. představení závodníků.
18:00 hod. start hlavního závodu.
19:00 hod. exhibice v biatlonu.
19:50 hod. ohňostroj.