Řádně se prokysličit, dostat správný hlad, žízeň a hlavně doma nepřekážet! S takovou myšlenkou zakládal před čtvrtstoletím legendární cvičitel Richard Zajíc se svými přáteli z karlovarského Slovanu Štědrovečerní běh. Tradice přežila dodnes, v sobotu se poběží už po pětadvacáté!

Richardův Štědrovečerní běh je vypsán jako veřejný běh pro radost bez rozdílu kategorií a výkonnosti, zúčastnit se může každý, kdo má chuť udělat něco pro svoje zdraví. Rovinatá trať měří 3800 metrů, hromadný start všech účastníků je v sobotu 24. prosince v 15:00 od dětského hřiště v Tuhnickém lese. Přihlášky netřeba a startovné se neplatí. Závod, který má přesně tolik vítězů, kolik je startujících, se běží za jakéhokoli počasí.

Vánoční nálada bude provázet i další tři sportovní akce, které jsou pro milovníky pohybu na Karlovarsku připravené na sváteční dny:

Vánoční putování před štědrovečerní večeří nabízí všem zájemcům o trochu pohybu Michal Landiga. Zájemci o společnou pouť z Merklína do Hroznětína, během které se budou opékat vuřty, se sejdou v sobotu 24. prosince v 11:30 na nádraží v Merklíně, trasa má zhruba sedm kilometrů.

Vánoční běh ve Františkových Lázních se běží na Štěpána v pondělí 26. prosince. Městský okruh v centru známých západočeských lázní měří 5,6 km a tady se už doopravdy závodí. Traťové rekordy drží Sokolováci Honza Sokol (17:48 v roce 2008) a Ivana Sekyrová (20:20 v roce 2009). Závod je vypsán jako veřejný pro všechny kategorie, přihlášky na místě startu u areálu Miláno od 10:00, start hlavního závodu v 11:00 hodin.

Štěpánský běh na Zadním vrchu je desátým závodem desátého ročníku kadaňského Zimního běžeckého poháru a běží se, jak dá rozum, rovněž v pondělí 26. prosince. Běhá se na okruhu dlouhém něco málo přes tři kilometry, třetina z toho po asfaltu a zbytek po polích a loukách, hned po startu přijde poměrně náročné stoupání asi 600 metrů, zbytek je s kopce a po rovině. Mladší žactvo si to dá jednou, ostatní kategorie třikrát, takže 9,4 km. Přihlášky na místě startu u garáží pod Zadním vrchem od 10:00, hromadný start v 10:30 hodin.