A má k tomu řádný důvod. Hurricani kralují 1.lize ve florbale mužů, když ještě v soutěži po šesti odehraných kolech neztratili ani bod. „Co se týče vítězství a získaných bodů, je to za několik posledních let nejpovedenější vstup do sezóny a nálada tomu odpovídá,“ přiznává Daniel Varádi s úsměvem florbalovou euforii, která doslova pohltila karlovarskou kabinu, a hned přidal: „Předsezónní příprava byla výsledkově dost nevyrovnaná, takže se nám všem jistě ulevilo, že se vstup do sezóny vyvedl.“

A právě šest výher řádně karlovarské florbalisty nastartovalo. „Vezeme se na vítězné vlně, hrajeme atraktivní útočný florbal, střílíme mnoho branek. Ale zároveň víme, že nejtěžší soupeři nás teprve čekají a my jsme i přes výhry ještě nenaplnili svůj herní potenciál naplno. Takže spokojenost a pokora,“ krotí karlovarskou euforii Varádi. Právě tým z lázeňského města tvrdí díky skvělým výsledkům v prvoligové soutěži roli favorita.

„Troufám si tvrdit, že favority jsme byli zatím v každém letošním utkání a vždy se nám povedlo s touto rolí vypořádat,“ připomíná ošidnou roli Varádi. Teď před sebou mají karlovarští florbalisté outsidera v podobě 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm, který se drží s jednobodovým ziskem na předposlední příčce ligové tabulky.

Varáci tak budou v neděli 20. října v hale míčových sportů opět tvrdit roli favorita, což by v jejich podání mohlo přinést i řádné gólové hody. „Na Rožnov bude platit trpělivý, koncentrovaný výkon po celých šedesát minut. Kvalita je na naší straně a věřím, že se dříve nebo později projeví,“ přeje si další cennou výhru Varádi.

Každý gólman má své rituály a jak je na tom Varádi? „Rituálů mám mnoho (smích). Brankáři jsou zvláštní druh sportovců. Prozrazovat je nechci, snad jen přiblížím, že před zápasem se ´pozdravím´ se svou brankou, odříkám nějaká zaříkadla a jde se na věc,“ vysvětloval Varádi.

A na co se tedy mohou fanoušci v souboji s Rožnovem těšit? „Diváky můžu s jistotou pozvat na to nejlepší, co 1.liga nabízí, útočný florbal, mnoho branek, krásné akce a spektakulární zákroky,“ uzavřel Varádi.