TJ KOVO Praha – SK HBC CSKA Karlovy Vary 2:1
Domácí si od úvodního hvizdu vytvořili převahu a hned i první gólovou šanci. Novák však střelu Fraňka udržel před brankovou čárou. Hned další střídání však po závaru před Novákem nešťastně zasáhl míček Průša a KOVO šlo do vedení. Vyrovnání měl na holi Jakub Frič, který šel po Hájkově přihrávce sám na Zelenku, ale s blafákem neuspěl a navíc se při kontaktu s brankářem zranil a do utkání již nezasáhl. Krátce poté hrálo CSKA první přesilovou hru v utkání, ale výraznější šanci na vyrovnání si nevytvořilo.

Naopak domácím se při vlastním oslabení podařilo přidat druhou branku. Zeman zachytil Novákův pokus o rychlou rozehrávku a uklidil míček do zcela odkryté branky. Rychlé dvoubrankové vedení ještě podpořilo sebevědomí domácích hráčů a Karlovarští museli čelit neustálému tlaku KOVA. Nejblíže k třetí brance domácích měl obránce Hnízdil, který švihem orazítkoval břevno. Ve druhé třetině pokračoval boj o každý kousek hřiště. Karlovarští se snažili o vstřelení kontaktní branky a domácí využívali každé šance k protiútoku.

Brankář Novák musel předvést několik povedených zákroků, aby udržel pouze dvoubrankové manko. Nejblíže ke snížení byl Bauer, kterému však v rozhodující okamžik přeskočil míček přes čepel hole. CSKA nastoupilo do závěrečné třetiny s jasným cílem co nejdříve skórovat a díky druhé přesilové hře v utkání se mu to podařilo. Po ose Košťál – Soukup došel míček až k Janu Fričovi, který rychlou střelou z úhlu překonal Zelenku. Vstřelená branka Karlovy Vary nabudila a hráči vrhli poslední zbytky sil do útoku.

Okénka v obraně využil Winter, který šel sám na Nováka, ale s blafákem neuspěl. Při úniku byl však faulován a hosty čekaly krušné chvíle v oslabení. V něm měl dvě obrovské šance Krištof, ale Novák vytáhl další skvělé zákroky. Čas na vyrovnání se krátil a navíc přišlo ještě jedno vyloučení. Karlovarští si tak tlak a příležitost k odvolání brankáře vytvořili až v poslední minutě, ve které zatlačili domácí do obranného pásma. Ani několik vhazování před Zelenkou ale ke vstřelení branky nevedlo, a když v posledních vteřinách přeskočil Košťálovi mezi kruhy míček hůl, bylo rozhodnuto.

Branky: 2. Svoboda (Krištof), 7. Zeman – 33. Frič Jan (Soukup, Košťál). Třetiny: 2:0, 0:0, 0:1. Střely: 41:26. Diváků: 88. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Rozhodčí: Horský, Vokurka.
KOVO: Zelenka – Adam, Fabián, Marušinec, Plecitý, Zeman Ma., Hnízdil M. – Franěk, Hnízdil D., Jelínek, Košely, Krištof, Ruda, Svoboda, Šimeček, Winter, Zeman Mi.
CSKA: Novák – Lukesle, Kliment, Hájek, Košťál, Šlár, Reiser, Divíšek – Soukup, Martinovský, Frič Jan, Průša, Bauer, Frič Jakub, Sláma, Kantner, Barth, Klement.

Chceš i ty hrát hokejbal? Hokejbalový klub CSKA pořádá nábor nových dětí ve věku 7-9 let každé pondělí od 17 hodin na hřišti v Bohaticích. Pro více informací kontaktujte p. Keprtu na tel. 775909392.  

                                                                                                                                                                                                                Pavel Divíšek