Nejprve přišla nejvyšší porážka za několik posledních sezon od vedoucího KOVA Praha a v neděli naopak hráči CSKA poměrně hladce přehráli třetí celek tabulky Ďábly Praha.

Hosté se v prvním utkání víkendu, tedy tým KOVA, brzy ujali vedení, když po vyhraném vhazování přesně mířil Čanecký. Karlovarští vzápětí vyrovnali Divíškem, který dorážkou využil početní výhodu. A stejný hráč mohl v další početní výhodě poslat domácí i do vedení, ale jeho střela šla těsně nad břevno. Do vedení tak šli hosté, kteří při hře 4 na 4 využili prostoru, a po rychlé souhře skóroval Valenta. Navíc v závěru třetiny neudržel domácí brankář střelu Čaneckého a hosté vedli 3:1.

Ve druhé třetině hrálo KOVO hned několik přesilových her a dokonce tři dvojnásobné početní výhody a byly z toho čtyři branky v domácí síti, když se postupně trefili Winter, Čanecký, Janáček a znovu Čanecký, který svůj čtvrtý gól v utkání vstřelil již Rojkovi, který v brance vystřídal Nováka. Podruhé v utkání se po chvíli prosadil Janáček a za domácí skóroval v přesilové hře Jakub Frič, který snižoval na 2:8. Ve třetí třetině si s chutí hrající hráči KOVA otevřeli doslova střelnici. Po brankách Michala Zemana a Bravence to bylo již 2:10 z pohledu domácích.

To však nebylo ze strany hostů zdaleka vše. Další branky přidali Košely, Janáček, Franěk, Krištof a Winter, kteří tak stanovili konečný výsledek 2:15.

„KOVO jasně ukázalo, proč suverénně vede tabulku. Rychlost, pohyb, souhra a zakončení, a když jsme mu navíc darovali několik početních výhod, tak vznikl výsledek, který hovoří za vše,“ řekl po utkání trenér Jan Keprta.

Druhý klání bylo z pohledu CSKA úplně o něčem jiném. Ďáblové neměli šanci na úspěch.

Skóre zápasu otevřel Bruštík, na kterého brzy po pěkné souhře navázal Jan Frič. Domácí hráči měli i potom několik dobrých příležitostí ke skórování, ale brankář Lain byl pozorný. Další branku tak přidal až v závěru třetiny domácí Kolkus, na kterého po rychlé kombinaci zívala odkrytá branka. Hosté korigovali chvíli před sirénou, kdy se po vyhraném vhazování dostal k dorážce Bureš.

Ve druhé třetině byla převaha domácích ještě větší, ale hráče CSKA zradila koncovka. Střely Bruštíka mířili pouze do brankáře hostů a také ostatní pokusy domácích si cestu za Lainova záda nenašly. Jedinou výjimkou byla pohotová střela Hluchého, který rychlou střelou zvýšil na 4:1. Ďáblové se v úvodu závěrečné třetiny přiblížili díky Kavalírem využité početní výhodě na rozdíl dvou branek, ale ani ne za minutu vrátil domácím tříbrankové vedení po precizní kombinaci Jakub Frič. Hosté však bleskově odpověděli Jelínkem, který opět snížil.

Domácí okamžitě reagovali za půl minuty střelou Malouška, kterou do odkryté branky dorazil Formánek. A brankovou smršť dovršil svou druhou a třetí brankou v utkání Jakub Frič, kterému po pohledných akcích celého útoku stačilo trefit odkrytou branku. Konečnou podobu výsledku dal v závěru zápasu využitou přesilovkou hostující Bureš.

„Téměř stejné utkání jako v sobotu, akorát jsme to byli tentokrát my, kdo určoval tempo utkání a dával branky. Kdybychom byli více produktivní, tak by byl konečný výsledek v náš prospěch ještě vyšší,“ hodnotil utkání, oproti prvnímu duelu, mnohem spokojenější trenér Jan Keprta.

Další dvě utkání čekají hráče Karlových Varů tento víkend. V sobotu 24. března se představí od 14 hodin na hřišti Alpiqu Kladna B a v neděli 25. března pak od 13 hodin v mostecké hokejbalové hale s rezervou Penta Most.

Pavel Divíšek