Varský klub se probojoval suverénně do velkého finále z krajského finále, které bylo na pořadu v Ostrově. „Tentokrát na nás čekali silní soupeři z Plzně a okolí,“ připomněl na úvod trenér Triatletu Václav Triner a pokračoval: „Do finále naskočilo v našich barvách celkem dvanáct děvčat a stejný počet chlapců.“

A atletické naděje nezklamaly. Mladší žáci dosáhli na skvělé druhé místo a další cenné umístění přidaly do sbírky Triatletu mladší žákyně, které skončily třetí.

„Z chlapců nejvíce bodoval František Ševčík, který přinesl družstvu 31 bodů, když vyhrál ve vrhu koulí a v hodu kriketovým míčkem, a dále v běhu na 150 m doběhl druhý za letošním lídrem v běhu na 60 m, Jonášem Fleisigem z AK Škoda Plzeň,“ pochvaloval si bodový zisk Ševčíka Triner.

Dalšími, kdo notně přispěl do bodového rozpočtu Triatletu, byli sedmnáctibodový Lukáš Krbec a šestnáctibodový Petr Klíček.

„Petr Klíček ovládl suverénně běh na 800 m, Lukáš Krbec si zase zaběhl osobák na trati 60 m. Dále pak František Trávník vyběhal pěkných 13 bodů, v běhu na 300 m skončil čtvrtý. O další naše body se pak podělili Dominik Jirsa, Vojtěch Mikeš, Adam Hanek, Filip Kos, Petr Dankanič, Jan Szalay, Matyáš Prokop a Adam Holzer,“ vypočítával Triner.

V kategorii žaček pak dominovaly v trikotu Triatletu čtrnáctibodové Karolína Lichnovská a Petra Fischbachová. „Karolína skončila třetí v běhu na 60 m překážek a pěkným osobním rekordem 9.36 m ve vrhu koulí zajistila družstvu šest bodů za páté místo. Petra Fischbachová je výborná sprinterka, což dokázala pěkným čtvrtým místem ve finále běhu na 60 m v čase 8,52 s, stejně tak na trati 150 m, kde si zaběhla svůj osobák 21.02,“ chválila kvalitní výkony žaček trenérka Triatletu Lucie Trávníková.

To ale nebylo ze strany Karlovaraček vše, když Klára Floderová vytvořila hned tři osobní rekordy, a to ve skoku vysokém (131 cm), ve vrhu koulí (7,98 m) a v hodu kriketovým míčkem (42,66 m). Nella Trinerová zase dobře reprezentovala ve skoku dalekém, v běhu na 60 m a ve vítězné štafetě 4x 60 m. „Adéla Bönischová, Sára Janoušková, Tereza Kosová, Kamila Kosová, Bára Kyselá, Emma Vášová, Nicol Grillová a Natálie Seifertová taktéž svými výkony podpořily tým a zasloužily se o skvělé umístění,“ chválila svůj výběr Trávníková.

A na závěr se běžely štafety v běhu na 4x 60 m. Štafeta chlapců ve složení Krbec, Klíček, Dankanič, Trávník zaslouženě vyhrála a to samé můžeme říct o štafetě děvčat ve složení Trinerová, Kosová, Lichnovská, Fischbachová.

„Holky byly skvělé! Určitě musíme zmínit i klučičí štafetu B ve složení Mikeš, Prokop, Szalay, Hanek, která svůj rozběh také vyhrála a přinesla cenné body týmu,“ dodalo spokojeně závěrem duo karlovarských trenérů.