„Vyhráli jsme a to je nejdůležitější,“ říkal po utkání se Zlínem smečař Varů Marino Marelić. První sadu bez větších problémů ovládlo Karlovarsko ve druhém a třetím setu se však muselo proti srdnatě bojujícímu soupeři řádně otáčet. „Vždycky se můžeme pustit do přehnaného rozboru zápasu, ale po zápasech v CEV Cupu a opětovném měnění míče jen na jeden zápas by to nebylo fér,“ připomněl Marelić změnu míčů, na kterou nezbývá jeho týmu v nabitém programu moc času.

Karlovarští volejbalisté tak odstartovali nabitý prosince, během kterého je čeká další nálož hodně těžkých zápasů. V krátkém sledu se střetnou se sousedem v tabulce, tedy šestou Odolenou Vodou pak přijde na pořad domácí bitva s první Prahou, a následně pak zamíří k osmifinále CEV Cupu do Turecka, kde je čeká Arkas Izmir.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
Zlín se v lázních statečně pral. Vary se měly co otáčet, ale domácí tvrz uhájily

„Těšíme se na tyto zápasy a doufáme, že budeme pokračovat ve vítězné sérii, “ přeje si chorvatský volejbalista protáhnout úspěšnou sérii nejen na tuzemské, ale také evropské scéně. Pro Karlovy Vary budou zápasy s Aerem a Prahou hodně důležité, jelikož je mohou řádně přiblížit ve vyrovnané tabulce první příčce. Navíc se mohou vítězně naladit na náročnou bitvu na evropské scéně.

„Odolena Voda i Praha jsou dobré týmy a budeme se na ně připravovat s maximální pozorností. Pro nás bude velmi důležité udržet si naši úroveň. Jelikož po tomto náročném programu nebude dostatek času na úplné zotavení,“ doplnil Marelić.

Liam Sketcher, trenér VK ČEZ Karlovarsko.
Nečekají nás žádná lehká utkání, hlásí před náloží zápasů kormidelník Varů