Dvojnásobný mistr Chorvatska Marelič zamířil do Karlovarska kam zamířil z týmu čtvrtfinalistů francouzské ligy Saint-Nazaire. „Zaujalo mě, jaké jsou tu minimální rozdíly mezi týmy, na to se určitě těším,“ říká o české extralize nová tvář Karlových Varů.

Jako profesionál jste včetně Chorvatska hrál už ve čtyřech zemích. Čím vás oslovilo Karlovarsko?

Ano, tohle bude moje čtvrtá sezona v zahraničí. Pamatuji se, že jsme asi před pěti lety hráli proti Karlovarsku v evropském poháru. Prohráli jsme tehdy celkem jednoznačně a já si říkal, co je to za skvělý klub? Rád bych ho někdy poznal víc. Tak když se objevila tahle nabídka, vůbec jsem neváhal.

Barvám neutečeš. Sokolov se proměnil v pestrobarevný ráj.
NAJDETE SE? Barvám neutečeš. Sokolov se proměnil v pestrobarevný ráj

Kromě té osobní zkušenosti víte o Karlovarsku něco bližšího?

Klub má už dlouhou sérii výsledků na evropské úrovni a pokaždé zviditelnil český volejbal.

Se kterými hráči Karlovarska jste se setkal?

Před pár týdny jsme s reprezentací hráli přátelský zápas proti Slovensku, které táhl Patrik Lamanec. Několikrát jsem taky hrál proti Wesselu Keeminkovi.

A jaké máte informace o české extralize? Mluvil jste již s blokařem Liberce Krunem Nikačevičem?

Ano, Kruno mi o extralize říkal jenom to nejlepší. Zaujalo mě, jaké jsou tu minimální rozdíly mezi týmy. Na to se určitě těším.

Plavci Slovanu přepisovali historii, brali dva tituly, stříbro i bronz.
Plavci Slovanu přepisovali klubovou historii, brali dva tituly, stříbro i bronz

Co očekáváte od nadcházející sezony?

Věřím, že budu součástí týmu, který bude hrát o nejvyšší pozice v České republice. Jsem přesvědčený, že se nám to podaří.

A jak se těšíte na Evropské poháry?

Těším se především na své nové spoluhráče. Nezáleží tak úplně na soutěži, jde mi o to, abychom hráli kvalitní volejbal. Je určitě skvělé, že proti nám nastoupí silné týmy, ale důležitější jsou naše vlastní výkony.

Marino MARELIČ
*16. října 1995
Reprezentace: Chorvatsko
Výška: 199 cm
Post: smečař
Kariéra: 2022/23 Saint-Nazaire (FRA); 2021/22 SK Aich/Dob (AUT); 2020/21 Universitatea Craiova (ROU); 2017-2020 Mladost Záhřeb (CRO).
Klubové úspěchy: 2x mistr Chorvatska; vítěz chorvatského Supepoháru; vítěz chorvatského poháru; vicemistr Rakouska; finalista rumunského poháru.