„Ústí pro nás bylo zápasem, ve kterém musíme udržet vysokou pozornost, takže jsme rádi, že jsme ho zvládli,“ netajil spokojenost z důležité výhry nahrávač Karlových Varů Wessel Keemink. Teď má jeho tým před sebou ožehavou bitvu, ve které se bude snažit se svým týmem udržet v CEV Cupu. V úterý 19. prosince totiž čeká Karlovarsko duel o přežití, když do odvety s tureckým Arkassportem bude vstupovat s mankem, když první duel prohrál tým z lázní v Turecku 1:3 na sety.

„Tam jsme mohli hrát minimálně 2:2 a je škoda, že jsme to neudělali,“ litoval Keemink ztraceného utkání na turecké palubovce. I přesto Vary půjdou do zápasu s odhodláním zápas vyhrát, a prodloužit tak své účinkování na mezinárodní scéně. „I přes prohru v Turecku nám zápas ukázal, že s Arkasem můžeme hrát a být úspěšní,“ upozorňoval nahrávač Západočechů, že šance na postup stále žije.

VK ČEZ Karlovarsko přivítá v hale míčových sportů Arkas Izmir.VK ČEZ Karlovarsko přivítá v hale míčových sportů Arkas Izmir.Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko

„Důležitá bude jako obvykle naše přihrávka na servisu, teď hrajeme doma, tak snad divákům něco ukážeme,“ přemítal před úterní odvetou jeden z nejzkušenějších hráčů Karlovarska. Výhoda bude bezesporu na straně Arkasu. Vary však neskládají zbraně a v hale míčových sportů, kde se duel odehraje od 18.00 hodin, se bude snažit o malý zázrak.

„Půjdeme do toho na sto procent a pak se ukáže, jaký bude výsledek,“ slibuje Keemink za karlovarskou kabinu. „Ve volejbale se už staly šílenější věci,“ připomněl holandský hráč ve službách Karlovarska, že naděje umírá poslední. Vstupenky na úterní duel CEV Cupu si mohou fanoušci stále zakoupit na www.ticketportal.cz.