Před narvanou míčovkou zahájilo Karlovarsko duel v oslavném duchu, když mu předcházelo slavnostní zahájení v rámci desátého výročí klubu na extraligové scéně. K tomu přispělo sympatickým výkonem také Brno, které drželo s Varáky krok do stavu 19:19.

Pak zaúřadoval na palubovce Ihnát, který bodově zúročil dlouhou výměnu k tomu následně přidaly Vary eso, které hosty nalomilo. Koncovku již Karlovarsko zvládlo, když ji opanovalo v poměru 25:23. „První set byl lehce nervózní,“ uznával kapitán Karlovarska Daniel Pfeffer. „Brno nehrálo vůbec špatně. Navázalo na to, co předvádělo u nich proti Budějovicím,“ přidával kapitán Varů ještě k první sadě.

VK ČEZ Karlovarsko.
Karlovarsko slaví jubileum. S gratulací přispěchali i bývalí hráči

Do druhého setu vlétli hráči z lázeňského města aktivně a to se odrazilo také na skóre. Postupně si totiž svěřenci kouče Liama Sketchera vytvořili náskok pěti bodů 17:12. Hostům posléze dělali problémy tvrdé bloky domácího výběru, a tak narostl rozdíl ve skóre ve prospěch Varů až na deset bodů, kdy Karlovarsko přetavilo druhou sadu ve vítězství 25:15.

Volejbalová exhibice výběru z lázní pokračovala i ve třetím setu. Za stavu 11:3 si vybral brněnský kouč Marek oddechový čas, což se Brnu vyplatilo, když dokázalo snížit na 10:15. A i když Brno v polovině třetí sady kousalo, kdy se dokázalo Varům přiblížit na rozdíl pěti bodů 14:18 koncovka opět patřila domácím, když Karlovarsko dotáhlo set do výhry 25:19, čímž zkompletovalo výhru 3:0 na sety.

„S takovým týmem musíme hrát přesně jako druhý a třetí set. Přetlačit je hned na začátku nedovolit jim hrát jejich hru. To se nám povedlo a byl z toho skvělý výsledek před úžasnou kulisou,“ neskrýval Pfeffer radost z úspěšného vstupu do extraligového kolotoče.

VK ČEZ Karlovarsko.
KVÍZ: Jste fanouškem VK ČEZ Karlovarsko? Prověřte své znalosti!

Úspěšnou premiéru si odbyl na lavičce Karlových Varů trenér Liam Sketcher. „Výborný start,“ říkal po utkání australský kormidelník ve službách Karlovarska. „Dlouho jsme čekali na začátek sezony, a tak tady byla trochu nervózní energie, ale jakmile jsme se dostali do rytmu tak náš výkon byl docela dobrý. Stále jsou tam věci, které můžeme zlepšit, ale je dobré mít první zápas za sebou,“ doplnil k úspěšné premiéře Sketcher.

VK ČEZ Karlovarsko – Volejbal Brno 3:0 (25:23, 25: 15, 25: 19). Rozhodčí: Petr Dušek, Roman Marschner. Diváci: 1 074. Karlovarsko: Marelić, Carmody, Pastrňák, Ihnát, Kock, Keemink, libero Pfeffer (stř. Lamanec, Kasan, Olivier, Kočka). Brno: Janků, Janečka, Thiessen, Novák, Marocchi, Dixon, libero Kop (stř. Jehlič).