Pod jeho taktovkou rozehrály Vary nový ročník volejbalové extraligy vítězně. Pak ale přišly na pořad dvě překvapivé prohry. „Myslím si, že to byla kombinace toho, že jsme se jako tým teprve sehrávali a těsně před prvním zápasem k nám přišli dva důležití a zkušení hráči, “ narážel Sketcher na Keeminka a Pfeffera, kteří si plnili reprezentační povinnosti.

„Pokud nehrajete na dobré úrovni, může vám každý tým způsobit problémy,“ vysvětloval Sketcher. Následně však Karlovarsko dokázalo zvládnout domácí trojblok, když po prohře s Kladnem urvalo cenná vítězství nad Libercem a Českými Budějovicemi.

„Začínáme zjišťovat, čeho jsme schopni. Hráči tvrdě pracují v tréninku a tyto výsledky se v posledním týdnu projevily na hřišti. Vítězství každého trochu uklidní, ale myslím si, že nejvíce potěšující je atmosféra uvnitř týmu,“ upozorňoval Australan ve službách Západočechů na vítězně naladěnou kabinu Varů.

Marino Marelić, smečař, 28 let, Chorvatsko.
Marelić: Cíl? Celkem jednoduchý, musíme vyhrát

Navíc byl při výhrách nad Libercem i Budějovicemi hodně vidět teprve sedmnáctiletý smečař Matěj Pastrňák, který se netradičně představil na postu, univerzála. „Pastrňák odvádí skvělou práci, hraje mimo svou obvyklou pozici a ukazuje velkou profesionalitu v tom, jak přijímá výzvy,“ nešetřil chválou na dresu mladé pušky Sketcher. „Je vidět, že je to talentovaný hráč a to, že nám v této roli pomáhá jen rozšíří jeho dovednosti,“ těší Sketchera.

A právě Karlovarsko v posledních kolech volejbalově pookřálo, když každým zápasem jeho forma stoupá. Teď ho však čekají tři utkání na palubovkách soupeřů. Ostrava Beskydy a Benátky, tedy žádný lehký soupeř. „Každý extraligový duel je a bude těžký. Výsledky napříč ligou to už v této sezoně ukazují,“ narážel Sketcher na velkou vyrovnanost extraligy.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
Karlovarsko rozdrtilo Jihostroj, v extraligové tabulce už je páté

„Hrát mimo domov je trochu jiná výzva, ale je to něco, v čem musíme být dobří, pokud chceme dosáhnout našich cílů,“ poukazoval Sketcher. Venkovní šňůru zahájí volejbalisté z lázní ve čtvrtek 16. listopadu v Ostravě, kde bude zahájen duel v 17.00 hodin a fanoušci ho mohou opět sledovat na volej.tv.

Navíc si Varáci zpestří volejbalový program vystoupením v Poháru CEV, ve kterém budou hostit ve středu 22. listopadu od 18.00 hodin finskou Valepu (pozn. red. Ford Levoranta Sastamala).

„Víme, že Valepa vždy patřila mezi nejlepší týmy ve Finsku a má několik velmi zkušených hráčů. Finská soutěživá mentalita je velmi silná a my budeme muset být co nejlepší, abychom dosáhli výsledku, který nám umožní postoupit dál v Poháru CEV,“ řekl závěrem k pohárovému soupeři trenér Západočechů.

Karlovarsko uspělo v bitvě s Libercem, bralo výhru 3:1.
Karlovarsko ovládlo bitvu s Libercem, bralo druhou výhru