Tak například do pětičlenného týmu, který startuje jako Výběr ČR, jsou zařazeni hned čtyři účastníci nedávného Karlovarského AMbikemaratonu Jan Hruška, Radomír Šimůnek, Michal Přecechtěl a Tomáš Vokrouhlík. Pátým členem Výběru je handicapovaný cyklista Jiří Ježek, který se letos ve Varech objevil na startu šampionátu masters. Svoje zastoupení v pelotonu bude mít i karlovarská cyklistika. Tu bude reprezentovat nejdecký Ondra Pávek, který v současné době hájí barvy profitýmu Sparty Praha.

Závod, který byl loni obnovený po více než 15leté přestávce, si rychle získal renomé nejenom u nás, ale i v zahraničí. Svědčí o tom přihlášky závodníků ze Švýcarska, Německa, Slovenska, Maďarska, Ruska, Itálie, Norska a Polska, a na startu budou i borci z tak vzdálených zemí, jako je Namibie a Austrálie.

Diváci jistě přivítají proti loňsku zásadní změnu trasy průjezdu závodu městěm. Peloton totiž projede centrem lázní po Vřídelní ulici na Divadelní náměstí, kde bude rychlostní prémie, a před vrchařskou prémií na Hůrkách absolvuje celou „Panoramu“, tedy i s úsekem od Richmondu k Imperialu. Při předpokládané rychlosti 40 km/hod. budou závodníci ve Varech půl hodiny před polednem.