V hale míčových sportů hostili v odvetném duelu prvního předkola Ligy mistrů rumunského mistra Arcada Galati. A opět to byl boj o každý míč stejně jako tomu bylo v prvním utkání, které celek Galati vyhrál 3:2 na sety. Vary oplatily soupeři porážku z prvního utkání, když taktéž dosáhly na výhru 3:2 na sety.

O postupujícím týmu musel nakonec rozhodnout zlatý set, který urvaly Karlovy Vary a ve druhém předkole Ligy mistrů se střetnou s vítězem utkání Záhřeb a Budva Volley.

První set v hale míčových sportů vyzněl jednoznačně pro hráče Karlovarska, kteří zvládli první set vítězně a vyhráli rozdílem šesti bodů 25:19.

Ve druhé sadě se však týmu z lázní nedařilo na servisu a to se ukázalo jako rozhodující, když pro změnu celek Galati servíroval velmi dobře a navíc si připsal na konto tři esa, kdy vyhrál 25:22.

Do třetí hry naskočili pro změnu dobře opět hráči Karlovarska, kteří si vytvořili v úvodu tříbodový náskok, který však během sady neudrželi. Další důležitý moment duelu přišel za stavu 18:18, kdy hráči Varů uhráli dva body v řadě a soupeři odskočili, ale rumunský tým dokázal vyrovnat, a dokonce šel do vedení.

Následně Karlovarsko dokázalo v dramatickém závěru třetí sady odvrátit pět setbolů Galati a následně svůj třetí proměnilo na 32:30. Rumunský mistr však nesložil zbraně a stejně jako ve druhém setu vyhrál v poměru 25:22. Do páté zkrácené sady vstoupili dobře hráči Karlovarska, kteří si vytvořili několikabodový náskok, který dotáhli do výhry 15:9. O postupujícím týmu musel rozhodnout zlatý set, který přetavilo ve výhru Karlovarsko, které vyhrálo

VK ČEZ Karlovarsko – Arcada Galati (25:19, 22:25, 32:30, 22:25, 15:9 - zlatý set 15:10). První zápas: 2:3. Postup:  Karlovarsko.