Mistrovského dresu lze dosáhnout nejvyšším bodovým ohodnocením v několika po sobě jdoucích závodech, které cyklisty dokonale prověří – kritérium, sprint, závod do vrchu, časovka a dvě silniční etapy.

Jako bývalá úspěšná sprinterka z tuzemských velodromů se Věra Ježková probojovala na pódium v prvních čtyřech jmenovaných závodech, ve kterých uplatnila svoje rychlostní a silové dispozice.

Celkový součet bodů za jednotlivá umístění v tomto prestižním klání nejrychlejších kol ji vynesl na pěkné čtvrté místo, čímž výrazně pozvedla prapor české ženské cyklistiky.

„Mohu trénovat až večer po práci a proto podstatnou část přípravy soustřeďuji na víkendy, takže toto umístění bylo moje maximum možného," vysvětlovala stále usměvavá cyklistka z TJ Slavia Karlovy Vary, která vykonává náročné povolání na Státním fondu životního prostředí ČR.

„Po odpočinku zahajuji přípravu na Olympijské hry v kategorii Masters, které se budou konat v příštím roce v Itálii. Zaměřím se na moje oblíbené discipliny: sprint, 500 m s pevným startem a stíhačku. Na velodromu v Turíně bych se velmi ráda konečně probojovala až na stupně vítězů," přeje si další úspěch Ježková.

Z výsledků: 1. Vasilkova Lyubov (Rusko), 2. Ursic Vida (Slovinsko), 3. Slikker Ria (Holandsko), 4. Věra Ježková (Česká republika).