První a hned zlatou medaili získala poslední červencový den na 36 kilometrové kopcovité trati. „Před startem nás postihla prudká průtrž mračen, takže jsem měla obavy z případných pádů ve sjezdech. Naštěstí se počasí v průběhu závodu umoudřilo a vše nakonec dopadlo skvěle," radovala se po zisku první medaile.

Vyčerpání při dojezdu v náročném stoupání do cíle a radost z úspěchu dokumentuje snímek z tohoto mistrovského závodu v kulatém výřezu.

Další víkend ve dnech 6. a 7. srpna se odehrávala další část mistrovských závodů na osmnáctikilometrové trati směrem od nájezdu z obce Černý Mlýn směrem na Kynšperk a zpět.

„Po předešlém silničním závodě jsem se během týdne už jen vyjížděla z únavy. Ani se to nedá nazvat tréninky, které jinak absolvuji k večeru po práci a hlavně o víkendech," sdělovala se zaujetím tato stále vitální žena, vykonávající náročné povolání na Státním fondu životního prostředí ČR.

Její úsilí bylo odměněno ziskem bronzové medaile v časovce jednotlivců a pak druhý den stříbrnou medailí v časovce dvojic.
„Ve dvojici jsem jela s Jarkou Mojžíšovou z Podbořan, kde jsem kdysi s cyklistikou začínala. Sezona se mi velmi vydařila a nyní budu pokračovat v přípravě na Olympijské hry Masters, které se budou konat koncem dubna příštího roku na dalekém Novém Zélandu v Aucklandu," dodala.

Motivaci k tréninku má obrovskou. Před čtyřmi lety totiž získala na tomto prestižním vrcholném sportovním podniku v Itálii stříbrnou medaili. Přejeme jí hodně štěstí