„Snažím se využít každé příležitosti, kterou mi trenér dá, i když ne vždycky se mi to povede,“ poukazoval talentovaný smečař, který Karlovarsko posílil z pražských Lvů. Právě po boku o mnoho zkušenějších spoluhráčů si pomalu, ale jistě osahává velký volejbal.

VK ČEZ Karlovarsko – Decospan Menen 3:0 (28:26, 26:24, 25:17).
Karlovarsko se topí v euforii. Za výhru jsme rádi, chválil si univerzál Sasak

„Většinu zápasu trávím na lavičce, ale nějakých pár balónů se vždycky najde, a za to jsem rád,“ chválil si důvěru trenéra. Ale sám ví, že má před sebou ještě hodně práce, než se zařadí po bok hvězdných spoluhráčů.

„Je to moje první sezona v A-týmu a doufám, že s přibývajícím věkem a zkušenostmi se dostanu do hry více,“ říká s pokorou Pastrňák.

V současné době si užívá společně se svými spoluhráči vítězné tažení UNIQA extraligou, ve které ještě Karlovarsko nepoznalo hořkost porážky a zaslouženě kraluje extraligové tabulce.

VK ČEZ Karlovarsko – Decospan Menen 3:0 (28:26, 26:24, 25:17).
LIGA MISTRŮ: Skvěle. Menen v lázních kousal, ale Vary urvaly první výhru

„Atmosféra je skvělá! Jde poznat, že vyhráváme, a všichni si to užívají,“ nechal nakouknout do karlovarské kabiny. Karlovarsko v sobotu 3. prosince čeká třinácté vystoupení v extralize, když se představí od 17.00 hodin na palubovce Beskyd, kde bude plnit roli favorita.

„Role favorita je vždy zrádná, když my ji prakticky hájíme ve většině zápasů, co hrajeme, takže pod takovým tlakem umíme hrát. Věřím, že v Beskydech sérii prodloužíme na třináct výher v řadě,“ přeje si závěrem karlovarský benjamínek.