Na okruhové trati ve Stromovce se z vítězství radoval Jaroslav Dražan, který v dresu HISport Teamu zaběhl čas 2:28:48 a druhému v cíli Petru Minaříkovi „nadělil" více než tři minuty.

Karlovaráky budou ale spíše zajímat veteránské kategorie, pro které byl závod vypsán jako mistrovství republiky veteránů v maratonu (trať byla oficiálně změřena a při tom se zjistilo, že se tady až dosud běhalo o 215 metrů víc!). Do výsledkových listin mistrovského závodu se zapsali tři borci z našeho regionu.
Nejlépe z nich běžel Karel Rouča, který v čase 3:48:53 doběhl na 250. místě jako osmý v kategorii mužů nad 60 let.

Na trati si užil hotové peklo. „Platil jsem za nezkušenost a naivitu. Rozběhl jsem to moc rychle, na desátém kilometru jsem vedl, ještě na třicátém kilometru jsem byl třetí, ale pak mi došlo a nakonec jsem byl rád, že jsem nevzdal," vzpomíná na nepovedený závod bývalý cyklista, který první pětikilometrový okruh běžel za 21:18 a poslední za 46:22!

Na 282. místě celkového pořadí doběhl v čase 3:56:00 sokolovský Petr Szász, 14. v kategorii mužů nad 50, a na 303. místě dokončil v čase 3:58:16 Miroslav Krumer (MK Ostrov), 10. v kategorii nad 60 let.

Týden před mistrovským maratonem se rozdávaly medaile na mistrovství republiky veteránů v silničním běhu na 10 km v Bořeticích na jižní Moravě. V závodě, který byl součástí 12. ročníku Běhu za bořetickým burčákem, reprezentovali Karlovy Vary dva vytrvalci.

Karel Rouča v dresu Triatletu doběhl v čase 42:29 na 62. místě absolutního pořadí a ve své kategorii nad 60 let skončil pátý (titul bral za 38:12 vyškovský Kudlička). Jiří Westrmaier zaběhl čas 43:44, v absolutním pořadí byl 74. a ve své kategorii nad 55 let skončil šestý (titul bral za 38:29 Kolínek z Perné).