Mistrovství republiky v časovce dvojic uzavřelo letošní ročník Extraligy masters v silniční cyklistice. Do konečného pořadí soutěže výrazně promluvili i veteráni lázeňské cyklistiky.

Mistrovská časovka se jela na svatého Václava v Březnici na Příbramsku. Na 25 km dlouhé trati s mírně zvlněným povrchem z Březnice přes Bubovice, Vacíkov a Hvožďany zpět do Březnice se dařilo zejména osvědčené dvojici Krummer, Killinger. Závod zajeli za 35 minut a 46 vteřin, což byl sedmý nejlepší čas vůbec, a ve své kategorii masters nad 50 zvítězili s náskokem 41 vteřin před Kubínem a Burgrem z CSK Markus. Absolutními vítězi závodu se stali Čapek se Šupolem, kteří v dresech EXE Jeans Chomutov zvládli časovku za 33:31 minuty.

Konečné pořadí Extraligy masters přineslo karlovarským veteránům čtyři medaile. Ty nejcennější vybojovali Radoslav Krummer a Ludvík Killinger, kteří ve svých kategoriích obsadili první příčky, Zdeněk Makoň bral bronz a čtvrtá medaile byla bramborová a vyjel si ji Ludvík Killinger mladší.
Extraliga masters 2010

Kategorie M30: 1. Zd. Bartoš (I - Trenink) 828, 2. Jan Šnajdr (CSK Markus) 669, 3. Michal Šupol (EXE Jeans Chomutov) 584, 4. Ludvík Killinger ml. (Cyklo Team Killi) 573; M50: 1. Radoslav Krummer (Slavia KV) 890, 2. Petr Drahoš (Family Team Hlinsko) 830, 3. Rudolf Havrda (KC Kooperativa) 646; M55: 1. Ludvík Killinger st. (Cyklo Team Killi) 897, 2. Josef Burgr 777, 3. Igor Kubín (oba CSK Markus) 750; M70: 1. Zdeněk Karásek (Cyklosport Stratílek Litomyšl) 862, 2. Petr Bauer Petr (CK Windoor Příbram) 696, 3. Zdeněk Makoň (BCM Sokolov) 637 bodů. ⋌(lht)