V prvním kole Vyzývacího poháru urvali první důležitou výhru v hale míčových sportů v souboji s běloruským Minskem 3:1 na sety, čímž se přiblížili postupu do osmifinále poháru. To ale budou muset zvládnout ještě odvetu na palubovce Minsku, která se odehraje ve středu 18. prosince v 18 hodin.

Bělorusové, kteří byli velkou neznámou, potvrdili své volejbalové kvality, zejména pak v prvním setu, který ovládli v poměru 25:16.

„První set jsme výborně odstartovali, ale pak jsme trochu koukali, co nám předvede Minsk. Bohužel jsme koukali moc dlouho a set nám unikl,“ ohlédl se za prohraným úvodním setem v míčovce karlovarský trenér Jiří Novák.

Ve druhém setu zamíchal trenér Varů sestavou, když na pozici smečaře vystřídal Luxe Vašina, a to se odrazilo i na palubovce. Karlovarsko zlepšilo útok i obranu na síti, což dělalo soupeři z Běloruska problémy, a rázem bylo po výsledku 25:19 vyrovnáno.

Zdroj: Youtube

Ale to nebylo ze strany týmu z města minerálních pramenů vše, když další dva sety shodně vyhrál se skóre 25:20, čímž dovedl duel do výhry 3:1 na sety. „Jen v prvním setu jsme předváděli hru, kterou se chceme prezentovat. Poté už jsme začali dělat velké množství chyb a utkání zaslouženě prohráli,“ zlobil se po utkání běloruský trenér Aliaksandr Sinhayevski.

Naopak velká euforie zavládla po výhře zaslouženě v táboře Karlovarska. A nebylo divu. Minsk byl velkou neznámou a prezentoval se i přes porážku kvalitní hrou, což znamená, že hráče z lázní nečeká v odvetě nic jednoduchého.

„Od druhého setu to ale byl parádní výkon a i přes znatelnou výškovou převahu soupeře jsme hráli trpělivě a chytře a nedali jsme už soupeři šanci,“ pochvaloval si po cenném skalpu soupeře a vedení v sérii 1:0 Novák.

VK ČEZ Karlovarsko – Stroitel Minsk 3:1 (16:25, 25:19, 25:20, 25:20). Rozhodčí: Stoyanov (BUL), Alvarez (ESP). Diváci: 620. Stav série: 1:0.

VK ČEZ Karlovarsko: Ticháček, Lux, Patočka, Rejlek, Wiese, Wilson, Pfeffer (stř. Džavoronok, Vašina).

Stroitel Minsk: Panasenko, Tsuishkevich, Davyskiba, Pranko, Akulich, Antanovich, Budziukhin (stř. Kovalchuk, Martynau, Pasavets, Kudrashou, Dos Santos).