Ve svém vstupním utkání získal nováček nejvyšší soutěže dva body za výhru 3:2 v Benátkách nad Jizerou. „Vedli jsme 2:0, a tak byl ve hře vyšší bodový zisk, ale každá výhra se počítá," hodnotil výsledek trenér hostujícího celku Petr Brom.

Po zvládnuté koncovce úvodní sady a vítězství Karlovarska propastným rozdílem ve druhé části zlepšili hráči Benátek servis, střídající blokař Dittrich uklidnil jejich hru a výsledkem bylo snížení domácích na 1:2. „Oni přestali chybovat a tlačili nás servisem, v tom byl hlavní rozdíl," uznal Milan Bican, druhý nahrávač a vedoucí týmu Karlovarska. „Naopak o malinko víc chyb se začalo kupit na naší straně. Ty byly příčinou i ztráty čtvrtého setu, ve kterém jsme po celou dobu těsně vedli."

V závěrečném setu se ale po vyrovnání téměř ztraceného zápasu neprojevila psychická výhoda domácích. Hráči Karlovarska se brzy dostali do vedení, které v polovině tajbrejku navýšili na rozhodující rozdíl tří bodů. „Když vyrovnali, tak to bylo nervózní, protože my jsme přijeli vyhrát, takže jsme museli," vyprávěl Luboš Bartůněk, který v mužstvu Karlovarska plní klíčovou roli prvního nahrávače. „Já jsem byl hrozně natěšený, na zápas přišla spousta diváků, lidi nás chtěli vidět, kdekdo nás pasoval na favorita. Těžko hodnotit sám sebe, ale myslím, že jsem si odpinkal, co jsem měl."

Sestava Karlovarska v extraligové premiéře byla bez překvapení, základní šestku tvořili vedle Bartůňka blokař Sukuba a kompletní kvarteto zahraničních hráčů, smečaři Rojas a Loftesnes, univerzál Mihajlovič a blokař Szczerbaniuk. Ve druhém kole nejvyšší soutěže se volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko představí před vlastním publikem v sobotu 18. října proti Havířovu.

UNIQA volejbalová extraliga mužů – 1. kolo:
VK Karbo Benátky n. J. – VK ČEZ Karlovarsko 2:3 (-23,-17,20,23,-13)

Sestava Karlovarska: Bartůněk, Sukuba, Mihajlovič, Loftesnes, Szczerbaniuk, Rojas, libero Pfeffer – Bican, Málek, Koláček.

                                                                                                                                                                                                                 Tomáš Klement