I když to tentokrát nebylo po vcelku vydařeném výkonu, i přesto se výhra počítá, což potvrdil i trenér Karlovarska Jiří Novák. „Vítězství je ubojované, teď jsme v periodě, kdy nemůžeme moc trénovat, jelikož hodně hrajeme, takže se to projevuje při hře, ale pozitivní je, že i v situaci, v jaké jsme a nehráli jsme dobře, jsme urvali vítězství za tři body," poukazoval karlovarský trenér Jiří Novák.

Spokojenost i přes porážku naopak zavládla v táboře Ostravy. „Já budu dnes chválit, že jsme se k tomu dobře postavili a že jsme dnes vážně bojovali. Bojovali s velkým B a chybělo trochu volejbalu, většinou to bývá naopak, že volejbalu chybí bojovnost, ale tohoto si vážím více," pěl chválu na svůj celek i přes prohru v lázeňském městě ostravský asistent trenéra Jan Václavík.

Spokojen byl i kapitán Ostravy Matěj Šmídl, který k utkání podotkl: „Myslím, že to bylo super utkání. Pro fanoušky paráda, vyrovnané utkání. Vary hrály výborně na útoku i obraně. Chyběly 2-3 body a mohli jsme jít do tie-breaku a mohli jsme se podělit o body. Dneska jsme to zvládli i s takovou marodkou, jakou máme, střídáme se na tréninku, jak to jen jde, ale dobrý zápas, kluci to zvládli."

Výhru, která patřila do kategorie vydřených, si pochvaloval i kapitán VK ČEZ Karlovarsko Ondřej Hudeček. „Já bych řekl, že to dnes byla trochu upracovaná výhra, ale jsme rádi, že jsme konec 4. setu zvládli naší bojovností, výhra a jdeme dál," hodnotil duel kapitán Varů.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Ostrava 3:1 (26:24, 20:25, 25:19, 29:27). Rozhodčí: Gal, Kubinec. Diváci: 780.

VK ČEZ Karlovarsko: Treial, Končál, Hudeček, Široký, Kriško, Málek, Pfeffer (stř. Sukuba, Mochalski).

VK Ostrava: Janků, David, Šoltys, Šulista, Kotas, Biernat, Vašina (stř. Balon, Šmídl).