Málokdo pak věřil během duelu, že by ostravský VK mohl proti úřadujícímu šampionu UNIQA volejbalové extraligy za nepříznivého stavu 0:2 na sety ještě pomýšlet na vítězství.

Mýlil by se. Ve třetím čtvrtfinálovém duelu nakonec Ostrava získala po výhře ve zkrácené hře 3:2 rozhodující třetí bod a celou sérii vyhrála v poměru 3:0, čímž postoupila do semifinále.

Naopak Karlovarsko mistrovský titul neobhájí, když svou pouť zakončilo ve čtvrtfinále. „Z naší strany sneslo parametry zápasu play-off. Kluci bojovali, nechali tam všechno,“ poukazoval karlovarský trenér Jiří Novák.

První dva sety přetavili ve vypjaté koncovce ve svůj prospěch právě Karlovaráci, kteří se tak ujali vedení 2:0, a nikdo nepochyboval, že by si tým ze západu Čech nechal důležité vítězství uniknout.

„Jenže my jsme umožnili Ostravě ve třetím setu se nadechnout a ona se nadechla. Jsou stavy v koncovkách setů, kdy prostě musíme dát servis,“ narážel Novák na důležitý moment zápasu, ve kterém Ostrava nabrala volejbalový dech. Ostrava poté dokázala dvěma vyhranými sety utéct hrobníkovi z lopaty, když obstála ve vypjatých koncovkách a dokázala vyrovnat, a o vítězi tak rozhodovala zkrácená hra.

„My lehký servis zkazíme a vzápětí dostaneme eso. Nechtěli jsme do všeho mlátit, ale prostě v koncovkách tohoto zápasu si to Ostrava neuhrála sama, ale sety jsme dohráli našimi chybami,“ smutně poznamenal karlovarský trenér k zlomovým momentům čtvrtfinálové bitvy, po které bylo Karlovarsko vyřazeno.

VK Ostrava – VK ČEZ Karlovarsko 3:2 (22:25, 23:25, 26:24, 25:23, 16:14)

Rozhodčí: Kovář, Gall. Diváci: 855. Konečná stav série 3:0.

VK Ostrava: Kotas, Podlesny, Janků, Sedláček, Dvořák, Menner, Sobczak (stř. David, Vancl, Beal, Štefko).
VK ČEZ Karlovarsko: Zmrhal, Patočka, Džavoronok, Wiese, Beer, Rejlek, Pfeffer (stř. Hudeček, Van Haarlem, Vašina).