„Cílem je uhrát plný bodový zisk a posunout se zpět na třetí příčku v tabulce," říká před zápasem trenér Jiří Novák a ihned pokračuje: „Na druhou stranu ale musíme dodat, že víme, že proti nám bude stát kvalitní tým. Soupeře jsme si nastudovali, a je nám tedy jasné, že Aero v poslední době podává velice kvalitní výkony." Předností týmu z Odoleny Vody je hned několik.

„Je to tým, který hodně útočí. Dále pak velice riskuje na servisu. Jinými slovy ofenzivní stránka soupeře je veliká a na to se musíme důkladně připravit," přidává Novák.

Na každou útočnou zbraň se ale dá vymyslet ta správná obrana. „Směrů jsme si určili několik. Ať už jde o práci nahrávače nebo třeba našeho servisu. Pokud se nám podaří soupeře odtáhnout od sítě a oni budou muset hrát jen po kůlech z vysokých balónů, tak si dovolím tvrdit, že máme natolik kvalitní obranu, že bychom je mohli dostatečně eliminovat," říká.

Naposledy Karlovarsko doma sestřelilo Fatru Zlín poměrem 3:0. Na tento výsledek se pokusí karlovarští volejbalisté navázat. „Samozřejmě že bychom byli rádi, kdyby utkání skončilo stejným, nebo podobným výsledkem. Toto případné vítězství nám jistě pomůže do další fáze soutěže, kterou máme před sebou," vyhlíží Novák další dny.

V aktuální tabulce je Karlovarsko na čtvrtém místě. Má totiž o jedno utkání méně než třetí Brno. „Stále se s nimi přetahujeme. Teď mají o bod více. Pokud se nám podaří zabodovat v Odoleně Vodě, tak bychom se podle všeho měli vrátit před ně. Co se týče dlouhodobého cíle, tak chceme uhájit třetí místo, ne-li se posunout v tabulce ještě výše, tak abychom si před play-off vytvořili ještě lepší výchozí pozici," popisuje trenér dlouhodobé cíle mužstva.

Letošní soutěžní ročník je momentálně o Jihostroji České Budějovice, který soutěži dominuje. Za zády má Duklu Liberec, jako úřadujícího mistra, a těmi dalšími do party jsou týmy Karlovarska a Brna. „Jak Jihostroj, tak Dukla jsou sice na prvních místech, ale také měly utkání, kdy to neměly úplně jednoduché: Třeba my jsme vedli v Budějovicích 2:0 a nedotáhli jsme duel k vítězství," dodává Novák.