O velký šok se postarali volejbalisté Brna v hale míčových sportů v úvodním setu, když během něho dokázali několikrát odvrátit nepříznivý stav. Zlomový moment první sady nastal při vedení Karlovarska 20:17, kdy Brno uhrálo tři body v řadě. Následně hosté zlomili domácí třemi esy v řadě, a rázem šli do vedení 23:20, když posléze dovedli set do výhry 25:22.

I ve druhém setu byla k vidění zajímavá partie, ve které ale přeci jen měly trochu navrch Karlovy Vary, které si několikrát vytvořily tříbodový náskok, ale Brno ho vždy dokázalo docvaknout. Důležitý moment druhého setu přišel za stavu 18:18, kdy Karlovarsko následně odskočilo soupeři na 22:19, a poté už bez větších problémů dokráčelo k výhře 25:20.

Házená Kynžvart.
ANKETA: Hlasujte O nejsympatičtější házenkářku A-týmu Házená Kynžvart

Ve třetím dějství se oba týmy postupně střídaly ve vedení, ale vše podstatné se odehrálo opět v koncovce setu, kdy šel karlovarský výběr do vedení 22:20. Své vedení Karlovarsko udrželo a svěřenci trenéra Jiřího Nováka si dokráčeli pro výhru 25:22, čímž se tak ujali vedení 2:1 na sety.

Napínavá bitva však pokračovala i ve čtvrtém setu, ve kterém si Vary vytvořily opět několikabodový náskok, ale Brno svou bojovností a odhodláním dokázalo náskok smazat, a za stavu 12:12 se začínalo od nuly. Hosté i nadále pokračovali v bojovném výkonu, a za to byli odměněni, když dokázali srovnat po výhře na 2:2 na sety. O vítězi tak musela rozhodnout zkrácená hra. Tu lépe načalo Karlovarsko, které šlo do vedení 3:0, které postupně navýšilo na čtyřbodový náskok 12:8. Vary nakonec zvládly pátý set, který vyhrály 15:11, čímž se ujaly vedení v sérii 1:0 na zápasy.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Brno 3:2 (22:25, 25:20, 25:22, 20:25, 15:11). Rozhodčí: Kvarda, Nedbálek. Stav série: 1:0. Karlovarsko: Weir, Keemink, Wiese, Patočka, Ihnát, Sasak, libero Pfeffer (stř. Lamanec, Kasan, Juhkami, Zajíček). Trenér: Jiří Novák. Brno: Janků, Hrazdíra, Janečka, Kovalchuk, Domingues, Zmrhal, libero Kopl (stř. Toman, Drahoňovský, Jirásek). Trenér: Ondřej Marek.