V Karlových Varech žijete více než rok. Co jste si zde oblíbili, na která místa se rádi vracíte?
Robert Szczerbaniuk (dále RS): Líbí se mi tu všechno. Když je hezké počasí, vždycky jdu na kolonádu. Oblíbené mám restaurace Evropák a Alžbětiny lázně, kde dobře vaří.
David Janků (dále DJ): Karlovy Vary jsou velice krásné město, hlavně tedy centrum. Nejvíc mě zaujala samozřejmě kolonáda.

Jak jste na tom se zdejšími léčivými prameny? Chutnají vám?
RS: Ochutnal jsem je loni krátce po mém příjezdu a prameny mi nechutnaly. Musím říct, že se na tom nic moc nezměnilo.
DJ: Prameny jsem ochutnával jen jednou a moc jsem si je neoblíbil. Myslím, že se bez toho dokážu obejít.

V přípravě před sezonou prověřují váš tým už i mezinárodní turnaje. Jaká je morální síla vašeho mužstva?
RS: To je těžká otázka v tomhle období. Síla týmu se projeví, až začneme hrát ligu.
DJ: Morální síla je výborná. Kontrast mladých se zkušenými hráči týmu podle mě vyhovuje. Ale to se ukáže až na hřišti a hlavně v těžkých chvílích.

Hráčský kádr Karlovarska se proti loňsku obměnil zhruba z poloviny. Jaký je to rozdíl?
RS: Zajímavé je, že přišlo hodně mladých hráčů. Jediný Tomáš Široký patří k těm starším. Takže jsem plný očekávání, jak bude tým fungovat.
DJ: S novými hráči v týmu vycházíme skvěle. Na hřišti se pořád ještě sehráváme, ale hlavně fungujeme jako tým, dobrá nálada nechybí.

V minulém ročníku extraligy váš tým exceloval na bloku a měl výborné statistiky na smeči. V čem bude jeho síla v nadcházející sezoně?
RS: To se ukáže na začátku extraligy.
DJ: Podle mě to bude letos velice podobné. Máme výborné blokaře a na útoku budeme také trápit soupeře.

Sestava smečařů je velice mladá. Nepostrádá zkušenost?
DJ: Věřím, že předvedeme na hřišti výborné výkony a ukážeme, co v nás je. Jsme mladí, sbíráme zkušenosti a hlavně chceme něco dokázat.

Naopak blokařskou trojici tvoří výhradně třicátníci. Nebude tady zase chybět nadšení a dravost?
RS: Věřím, že určitě nebude.
DJ: Chlapi jsou nadšení a draví pořád!

Volejbalové permanentky jsou vyprodány

Třetí tým loňského ročníku extraligy VK ČEZ Karlovarsko vstoupí do pohárové Evropy v hale míčových sportů KV Areny. Vzhledem k účasti v druhé nejprestižnější klubové soutěži, Poháru CEV, je to zásadní změna. „Hala má pro družstvo kompletní zázemí, které splňuje veškeré parametry pro evropské poháry," ujistil manažer klubu Jan Meruna.

Druhý měsíc se volejbalisté připravují v aréně, v níž mají své pevné místo. Disponují vlastní stálou šatnou, jasně danými termíny tréninků a mají korektní vztahy s představiteli dalších sportů. „Velice kladný je i přístup vedení haly, které sportu rozumí a má o něj zájem," těší Merunu.

Příznivci karlovarského volejbalu si v nadcházející sezoně užijí extraligy, domácího poháru a poprvé i startu v pohárové Evropě. Budou svědky zápasu prestižního Poháru CEV, jemuž v nedávné minulosti kralovaly velkokluby Cuneo, Treviso či Dynamo Moskva. VK ČEZ Karlovarsko se v úvodním kole utká s favoritem soutěže, italskou Perugií. Vítěz duelu postoupí do další fáze, poražený pokračuje v Challenge Cupu.

Přípravy na domácí odvetu s Perugií 18. listopadu jsou už v plném proudu. „Nejnáročnější je administrativní komunikace s CEVem (Evropská volejbalová konfederace) a splnění administrativních úkonů," uznal Jan Meruna. „Důležité je také to, abychom udrželi co nejnižší náklady spojené s evropským pohárem. Největší položkou jsou letenky. První kolo nepředstavuje takový problém, když známe soupeře několik měsíců dopředu, ale v dalších fázích se dozvíme, kam budeme cestovat, jen s předstihem dvou týdnů."

VK ČEZ Karlovarsko vydal na sezonu 200 permanentních vstupenek, všechny jsou už prodány. Permanentky zajišťují svým držitelům na tribuně konkrétní místo. Divácká kapacita pro volejbalová utkání v hale míčových sportů je 799 míst, na pohárová utkání klub počítá s rozšířením kapacity o další místa k stání.

                                                                                                                                                                                                           Tomáš Klement