Karlovarsko, které vstupovalo do duelu s příbramskými Kocoury v roli favorita, muselo překvapivě, ale zaslouženě skousnout premiérovou porážku v novém ročníku, když prohrálo 1:3 na sety.

„Mrzí to,“ marně hledal slova po premiérové porážce, kdy padla karlovarská tvrz, kapitán Karlovarska Daniel Pfeffer. „První set jsme měli dobře rozehraný, pak jsme si je nechali ujet,“ zklamaně se vrací k prvnímu setu, který sice Vary dobře rozehrály, ale nakonec se z výhry 25:23 radovali hosté.

„I když jsme dobře začali, tak mentální agresivita byla na straně Příbrami,“ uznával po utkání trenér Karlovarska Jiří Novák. Pro barvy Karlovarska však bylo ještě hůře. Příbram přidala na svůj účet druhý bod, když ovládla po dramatickém průběhu i druhý set, který skončil opět v poměru 25:23 v jejich prospěch.

DANIEL PFEFFER (CZE), 31 let, libero, kapitán týmu, číslo dresu 3.
LIGA MISTRŮ: Vary odvalily první kámen, další dva mají před sebou

„Měli jsme štěstí, že jsme vyhráli první a druhý set,“ upozorňoval trenér Příbrami Martin Demar. Posléze vykřesalo Karlovarsko naději, když bez větších potíží ovládlo třetí sadu v poměru 25:20. Čtvrtou hru však opět přetavila ve vítězství Příbram, která urvala výhru 25:20, čímž zkompletovala senzační skalp na konečných 3:1 na sety.

„Třetí set jsme se trošku zbláznili, nemysleli jsme na volejbal a ve čtvrtém setu jsme odvedli dobrou práci,“ chválil si Demar. „Nám chyběla mentální síla, nehráli jsme na maximum,“ doplnil své hodnocení karlovarský trenér. Vary se však musí plně soustředit, jelikož již ve středu 20. října je čeká druhé předkolo Ligy mistrů, kdy se představí od 19.00 hodin v Chorvatsku v bitvě s Mladost Zagreb.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Euro Sitex Příbram 1:3 (23:25, 23:25, 25:20, 20:25). Rozhodčí: Velinov, Hladišová. Diváci: 600.
Karlovarsko: Vašina, Wilson, Indra, Wiese, Patočka, Keemink, libero Pfeffer (stř. Kočka, Zajíček, Fišer, Ihnát, Římal).
Příbram: Böhm, Trojanowicz, Johansen, Madaloz, Hobern, Dolgopov, libero Verasio (stř. Jakub Ureš, Filip Ureš, Šábrt).