Samotné utkání načali lépe volejbalisté Liberce, když si během prvního setu vytvořili dvou až tříbodový náskok. Karlovarsko se sice rozjíždělo pomalu, ale i přesto se dokázalo vrátit zpět do hry, když profitoval zejména z plachty blokaře Vojty Patočky, když vyhrál první set 25:19.

Druhý set vyzněl pro změnu ve prospěch Liberce, ale v tom třetím dominovali v liberecké hale volejbalisté Karlovarska, kteří dovolili Dukle uhrát pouze čtrnáct bodů a ujali se vedení 2:1 na sety.

Ve čtvrtém setu si Vary vypracovaly bodový náskok, který však dokázal Liberec smazat, ale v závěru setu se přiklonila volejbalová štěstěna v dramatické koncovce na stranu týmu ze západu Čech, který tak po výhře 26:24 zkompletoval výhru na konečných 3:1.

"My jsme rádi, že jsme si mohli zahrát. Bylo to takové individuální vítězství než týmové, jelikož o týmovém výkonu mám jiné představy. Rozhodlo to, že jsme se udrželi na servisu a dobře jsme bránili," řekl k historickému počinu svého týmu karlovarský trenér Jiří Novák.

VK ČEZ Karlovarsko - VK Dukla Liberec 3:1 (25:19, 20:25, 25:14, 26:24).