Změny v kádru před sezonou 2020/21, příchody: Adam Zajíček (Volejbal Kladno), Jakub Ihnát (VK Ostrava).
Odchody: Lukáš Ticháček (Gwardia Wroclaw), Marcel Lux (Dukla Liberec), Radek Baláž (hostování Ústí nad Labem).

Náročnou sezonu odstartovali volejbalisté Karlovarska v Liberci, kde si udělali radost vítězstvím v Superpoháru.

„Klukům moc gratuluji, nebylo vůbec jednoduché se za dva dny sehrát,“ připomněl manažer VK ČEZ Karlovarsko Ondřej Hudeček nestandardní přípravu Karlovarska.

Extraligoví mistři nemohli po celé léto počítat s reprezentanty, kteří trávili čas u svých národních mužstev.

Kromě kvarteta českých hráčů se to týkalo i slovenského smečaře Jakuba Ihnáta a nizozemského nahrávače Wessela Keeminka.

Přípravu Karlovarska navíc vedl nový asistent trenéra Jakub Koloušek, jelikož hlavní kouč Jiří Novák vedl reprezentaci na mistrovství Evropy.

close ONDŘEJ HUDEČEK, manažer Karlovarska. info Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko zoom_in ONDŘEJ HUDEČEK, manažer Karlovarska. „Kluci z nároďáku museli rychle přepnout ve svých hlavách a ostatní, kteří se připravovali ve Varech, zase neměli dostatečnou herní praxi. Byla ale na všech vidět touha vyhrát, a i když nebyl výkon úplně ideální, tak za tu bojovnost si trofej zasloužili,“ doplnil Hudeček k zisku historicky prvního Superpoháru. Vedení Karlovarska během období před sezonou také intenzivně pracovalo na zajištění optimálních podmínek pro hráče.

Se všemi klíčovými partnery klubu došlo k prodloužení smluv. „Pro hráče jsme dokázali udržet stejné podmínky jako v loňské sezoně,“ pochvaloval si Hudeček.

„Finančně nemáme celou sezonu ještě zajištěnou, ale věřím, že další jednání s našimi partnery vše vyřeší,“ přidává manažer Karlovarska. Dlouho před novou sezonou se opět nastartovala v podání Karlovarska úzká spolupráce elitního týmu mužů s volejbalovou mládeží.

Smečař a libero Martin Kočka pomáhal na vedení beachvolejbalových kempů. Univerzál Daniel Římal, který už složil trenérské zkoušky, se zapojil do tréninkového procesu mládeže přímo v klubu. „Určitě je pro všechny strany přínosem, když má některý hráč zájem zapojit se do rozvoje mládeže, děti tak vidí své vzory a hráči mají možnost zjistit, zda by je po kariéře práce trenéra bavila,“ poznamenal Hudeček, který kvituje zvýšený zájem dětí v regionu o volejbal.

„Za to jsme moc rádi a snažíme se situace využít k nalákání dalších členů do našeho klubu. Od října také rozjíždíme spolupráci se základní školou Komenského, na které jsme pracovali celé jaro a léto. Jde o volejbal v rámci tělesné výchovy, kdy naši trenéři budou jednou za čtrnáct dní docházet do školy učit děti základy volejbalu. Věřím, že toto zpestření ocení i učitelé, že nám to do budoucna přinese další talentované děti.“

Karlovarsko přichystalo na první domácí utkání, které odehraje dnes v hale míčových sportů, kdy bude hostit od 17.00 hodin opět VK Duklu Liberec, nabitý doprovodný program. Na pořadu bude velkolepý sportovně-společenský večer.

„Fanoušek se může těšit na výborný volejbal a hned potom i vynikající muziku v podobě koncertu Support Lesbiens. Všechny srdečně zvu na otevření nové sezony,“ láká Hudeček příznivce volejbalu do ochozů haly míčových sportů a také na následující mistrovskou volejbalovou party, o kterou byli fanoušci v minulém ročníku UNIQA extraligy z důvodu restrikcí kvůli pandemii koronaviru ochuzeni.