„Beru to tak, že se zase uvidím s dobrými kamarády, před zápasem určitě pokecáme, ale během utkání už na kamarádství myslet nebudu," prohlásil čtyřiadvacetiletý volejbalista. Mužstva Karlovarska a ČZU se potkala dvakrát v přípravném období a pokaždé zvítězil západočeský tým. V domácí hale vyhrál 3:2 a v rámci turnaje v Odoleně Vodě hraného na nestandardní počet setů zvítězilo Karlovarsko 2:1. „I teď chceme přes ČZU přejít a udělat body," má jasno Pfeffer.

„Hrajeme doma a víme, že Praha má venkovní zápasy mírně slabší, jak tomu bylo vždycky." Metropolitní celek odehrál v letošním extraligovém ročníku zatím tři utkání na hřištích soupeře a pokaždé bodoval. V pěti setech prohrál ve Zlíně a v Havířově a s mužstvem Brna si poradil jasně ve třech setech.
Tým ČZU byl v loňské sezoně blízko postupu mezi elitní čtyřku, nakonec ale „jen" vyrovnal historické maximum v podobě šestého místa. „Už loni jsme si říkali, že by to mělo vyjít na semifinále, klukům bych to letos určitě přál, ale ne na náš úkor," culil se Pfeffer, který se známých tváří ze svého předchozího působiště nemůže dočkat.

„Nejvíc se těším na Závina (Michal Záveský), se kterým mám výborné vztahy, poslední rok v Praze jsme spolu i bydleli kousek od haly. Taky se těším na Demiho (Matyáš Demar), manažera Miloše Kočku nebo na Martina Sedláka, to je nejlepší masér, jakého jsem kdy poznal."

A na co láká karlovarské libero domácí fanoušky? „Je tam nádech rivality, když nastupuju já a Luboš Bartůněk, který v ČZU také hrál. Praha má výborný servis, my zase dobrou obranu na síti, takže to slibuje spoustu dlouhých a kvalitních výměn, které budou diváky určitě bavit." Duel druhého Karlovarska se čtvrtým týmem extraligové tabulky ČZU Praha odstartuje v hale v Tuhnicích v sobotu 6. prosince v 18 hodin.

                                                                                                                                                                                                      Tomáš Klement, Jan Čech