Loňská premiéra Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko byla úspěšná, elitní tým mužů skončil bronzový v nejvyšší soutěži i v národním poháru. A v celém regionu se podařilo založit fungující volejbalovou rodinu napříč věkovými kategoriemi. Díky klubu, který zastřešuje složky od extraligy až po nejmenší hráče, se volejbalová základna v regionu rozšířila v uplynulé sezoně o stovku nových talentů. „Po loňské sezoně, která byla výsledkově skvělá, jsme se teď přestěhovali do nové haly a zázemí se rapidně zlepšilo. K dispozici máme posilovnu a prostě vše, co potřebujeme," říká před startem nového ročníku šéf karlovarského klubu Jakub Novotný.

Mužské „áčko" doznalo od jarního vyvrcholení loňské sezony podstatných změn. Kádr posílili hráči s reprezentačními zkušenostmi, účastník letošního mistrovství Evropy nahrávač Pavel Bartoš, držitelé extraligového titulu univerzál Michal Kriško a blokař Tomáš Široký, nejlepší hráč loňského ročníku extraligy smečař Donovan Džavoronok, švédský nahrávač Andreas Eriksson a Slovinec Jan Planinc. Na místo trenéra byl po bok Petra Broma jmenován někdejší vítěz Ligy mistrů a asistent reprezentačního kouče Jiří Novák. „Musím přiznat že litujeme odchodu Mateje Mihajlovice, ale takový už je volejbalový život. To platí i o Andy Rojasovi, se kterým jsme byli blízcí kamarádi. Na druhou stranu jsem rád, že se nám podařilo přivést jiné kvalitní hráče," přidal Novotný.

Cíle klubu jsou jasné. „Chceme obhájit loňské výsledky. Já po svých hráčích chci, aby vyhrávali a zase vyhrávali. Je mi ale jasné, že to chtějí všechny týmy v extralize a že to nebude jednoduché," přidává Novotný. Do extraligy vstoupí VK ČEZ Karlovarsko dnes v Kladně, první zápas před vlastním publikem odehraje o dva dny později proti ČZU Praha. Domácí odvetu druhé nejprestižnější klubové soutěže Poháru CEV s italskou Perugií si karlovarští příznivci užijí 18. listopadu.

Klání v evropských pohárech bude jistě jedním z vrcholů letošní sezony. „Do přípravy týmu nezasahuji, to je v kompetenci trenérů. Perugie je velice atraktivní tým, ale musíme si přiznat, že boje budou extrémně náročné. Co se týče organizačních věcí, tak jsme byli postaveni před velice náročný úkol, a když jsem se dozvěděl, co všechno musíme splnit, tak mi trochu spadla brada," přidal Jakub Novotný na závěr s tím, že by se mohl objevit na soupisce týmu v některých utkáních.

Trenér Petr Brom je s přípravou na novou sezonu spokojený. „Od prvních okamžiků jsme zařadili do tréninků volejbal. Co se týče složení týmu, tak těch odchodů a příchodů bylo hodně. Bylo to náročné, ale myslím si, že se nám podařilo složit jak morálně, tak i volejbalově kvalitní celek," přidává se první z trenérské dvojce Brom – Novák.

První mistrovské utkání odehrají karlovarští volejbalisté na Kladně. „Celkově extraliga posiluje a speciálně to platí pro Kladno. Jsou sice nováčkem v soutěži, ale mají v kádru třeba čtyři cizince, kteří mají svoji kvalitu. Navíc půjde o první zápas, který je plný očekávání," doplňuje Brom s tím, že chce bodovat. 

                                                                                                                                                                                                          Tomáš Klement