V odvetném utkání Poháru CEV přivítali na své palubovce hvězdný tým Perugie. Po velmi sympatickém výkonu sehráli s vysoce favorizovaným celkem poměrně vyrovnané utkání a po zásluze získali proti italskému celku úvodní set. Zbytek utkání byl však v režii zkušených Italů, kteří vyhráli v Karlových Varech 3:1. Po třísetovém vítězství v prvním vzájemném střetnutí postoupil tak do další fáze soutěže celek Perugie.

Do KV Areny si našlo cestu přibližně 1000 diváků. „Atmosféra byla vynikající. Chtěl bych divákům moc poděkovat. Fandili nám, i když se nám v některých pasážích moc nedařilo," vzkázal karlovarskému publiku kapitán týmu Pavel Bartoš a přidal: „Snažili jsme se hrát co nejlépe a nebojím se říci, že jsme předvedli sympatický výkon a diváci si zápas užili."

Favorizovaná Perugia nedělala chyby. „Mají výborný tým plný top hráčů. Nám se podařilo je zaskočit v prvním setu, ale pak se strojově rozjeli a ukázali svoji sílu. Chtěl bych svým svěřencům poděkovat, protože se snažili, ale sportovně si přiznejme, že na tohoto soupeře jsme neměli," přidal se trenér Petr Brom.
V následujících dnech čekají karlovarské volejbalisty zápasy v extralize a výhledově ve Vyzývacím poháru a také Českém poháru. „Teď se plně soustředíme na extraligu. V sobotu nás čeká utkání v Příbrami, kde chceme vyhrát a odvézt si body. Ve středu pak hrajeme doma s Duklou Liberec. Co se týče Vyzývacího poháru, tak nás čeká soupeř buď z Rumunska, o kterém toho zatím mnoho nevíme," dodává Bartoš.

Karlovarsko – Perugia 1:3 (20, -22, -19, -19). Rozhodčí: Lagierski (Pol.) a Petrovič (Srb.). Čas: 110 min. Diváci: 950. Sestava a body Karlovarska: Szczerbaniuk 7, Bartoš 2, Džavoronok 19, Sukuba 9, Kriško 16, Planinc 3, libero Pfeffer – Janků, Málek 2.