„Moje hodnocení musí být pozitivní. Nejenom kvůli tomu, že jsme zvítězili, ale jakým způsobem. Navíc jsme prolomili letošní lví prokletí,“ řekl po utkání trenér Karlovarska Jiří Novák.

Hosté z Karlových Varů udělali první krok k vítězství v první sadě. Tu urvali ve svůj prospěch v nervydrásající koncovce. A opět v tom měl prsty úspěšný stratég na lavičce Karlovarska Jiří Novák, který se v závěru setu odhodlal k trojstřídání, a to se Varům vyplatilo, když dokráčely k vítězství 25:23. Ve druhém si pak Karlovarsko postupně vybudovalo čtyřbodový náskok, který dokázali Lvi umazat, ale zkušený tým z lázní dovedl i druhou sadu do výhry, tentokrát 25:21.

Radost Lvů po úvodním finále.
Karlovarsko nespasil ve finále se Lvy ani bodový démon Indra, padlo v tie-breku

Třetí set pak zcela jasně ovládli hráči z Karlových Varů, kteří před zaplněnou halou, do níž si našlo cestu 1626 fanoušků, vyhráli 25:20 a domácím přichystali první porážku ve finálové sérii. „Pomohl nám Kuba Ihnát po technické stránce, a jakmile jsme stabilizovali příjem, hrálo se nám jednodušeji,“ chválil si výkon slovenského hráče ve službách Varů Novák. Třetí zápas finále se odehraje v úterý 3. května od 17.00 v hale míčových sportů.

VK Lvi Praha – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (23:25, 21:25, 20:25). Rozhodčí: Grabovský, Činátl. Diváci: 1626. Stav série: 1:1.
Lvi Praha: Nedeljković, Janouch, Smith, Todua, Mihajlović, Kriško, libero Moník (stř. Van Dijk, Pliasetskyi, Čech, Ježek, McCarthy, Vodička, Toman).
Karlovarsko: Zajíček, Vašina, Indra, Wiese, Patočka, Keemink, libero Pfeffer (stř. Ihnát, Kočka, Římal, Wilson).