První extraligová sezona vychází západočeskému klubu na výbornou. „Každý zápas je jedinečný a zároveň důležitý, utkání proti Brnu jsme brali nanejvýš vážně," ujistil smečař Andy Rojas po třetím tříbodovém zápase v řadě.

Při výhře v Brně 3:0 na sety nemusel trenér Petr Brom jedinkrát měnit sestavu, do zápasu se tak zapojilo jen sedm hráčů. Přesto mohl před play- off testovat různé možnosti v sestavě. Po boku Rojase se na smeči dostal opakovaně do základní sestavy David Janků. „Věřil jsem, že dostanu zase šanci a že to bude lepší než doma s Odolkou," svěřil se devatenáctiletý smečař David Janků. Kapitán juniorské reprezentace byl tři dny předtím v dohrávce 21. kola střídán, v Brně se ale stal nejproduktivnějším hráčem svého týmu, nasbíral dvanáct bodů, z toho dva na bloku.

V základní šestce se tentokrát objevili tři blokaři. Svůj post zastávali Sukuba a Koláček, zatímco Robert Szczerbaniuk odehrál zápas jako univerzál. Šestnáctou výhru v extraligovém ročníku zvládli hráči Karlovarska za 70 minut, domácím povolili nejvýš jednadvacet bodů v setu. „Jsme šťastní za šestnáct výher v sezoně a za třetí místo, je dobré si takový úspěch užít, protože jde o dlouhou cestu," upozornil Andy Rojas. „Ale zároveň už myslíme na play- off, kde musíme předvádět své maximum a hrát jako tým."

Ve čtvrtfinále play-off narazí VK ČEZ Karlovarsko na ČZU Praha, šestý tým dlouhodobé části. Vzájemná extraligová bilance je 1:1. „Abychom porazili ČZU, je třeba vystupovat jako soudržné mužstvo," zdůraznil venezuelský smečař. „Víme, že nás čeká velice talentovaný a ambiciózní soupeř." První dva zápasy série hrané na čtyři vítězná utkání odehraje Karlovarsko v domácí hale 18. a 19. března.

Čtvrtfinálové dvojice: Dukla Liberec – Aero Odolena Voda, Jihostroj České Budějovice – Euro Sitex Příbram, VK ČEZ Karlovarsko – ČZU Praha, Fatra Zlín – Karbo Benátky nad Jizerou.

Vzájemná utkání v Uniqa extralize mužů: 9. kolo: ČEZ Karlovarsko – ČZU Praha 3:0 (15, 15, 15), 20. kolo: ČZU Praha – ČEZ Karlovarsko 3:2 (-21, 20, 16, -19, 15).